ÖSYM’DE FOTOĞRAF DEĞİŞİKLİĞİ NASIL YAPILIR?

569.347 okunma
ÖSYM
Fotoğraf değişikliği ciddi bir meseledir. Çünkü yaklaşık bir sene boyunca sınav maratonunda ter döken adaylar kimlik ve sınav giriş belgelerindeki fotoğraflar birbirine uyuşmadığından dolayı sınava alınmamaktadır.

Sınavlar yaklaşıyor hatta bazıları başvuru aşamasında. Eğer ÖSYM ile hala bağınızı koparmadıysanız en az bir kere yaşayacağınız durumdur fotoğraf değişikliği. Bu yüzden hiç üşenmedim taa ÖSYM Merkezi‘ne gidip sizin için konuyu araştırdım. Fotoğraf değişikliğine 2 şey sebep olabilir. Birincisi; sistemdeki fotoğrafınızın tarihinin geçmiş olmasıdır. Geçerlilik tarihini ÖSYM’nin sitesinde yer alan kendi ADAY İŞLEMLERİ SİTEMİ‘nizde bulunan fotoğrafınızın altına bakarak öğrenebilirsiniz. İkinci durum ise özel sebeplerden kaynaklanabilir. Örnek verecek olursak bir bayanın kapanması gösterilebilir. Fotoğraf değişikliği ciddi bir meseledir. Çünkü yaklaşık bir sene boyunca sınav maratonunda ter döken adaylar kimlik ve sınav giriş belgelerindeki fotoğraflar birbirine uyuşmadığından dolayı sınava alınmamaktadır. Verdiğimiz örnekte kapalı bir bayanın nüfus cüzdanında fotoğrafının kapalı olması ancak ÖSYM sisteminde başı açık fotoğrafı olması ve bunu değiştirmemiş olması sınav günü sınava girememesine sebep olabilir. Yakın zamanda buna benzer örnekler yaşanmış özellikle medyaya yansımış bir olayda bayan adayın kimlikte ve sistemde saçlarının siyah olmasına rağmen saçlarını sarıya boyatması nedeniyle sınava alınmamış ve başkası yerine sınava girdiği şüphesiyle soruşturma açılmıştır.

ÖSYM GENEL AMAÇLI DİLEKÇE (SAĞ TIKLA FARKLI KAYDET)

ÖSYM dilekçeFotoğraf değişikliği yapmanız için ilk aşama sol tarafta gördüğünüz dilekçeyi doldurmak. Açıklayıcı olabilmek için dilekçeyi numaralandırıp anlatacağım.

1 Nüfus cüzdanınızdaki kimlik bilgilerinizi yazacağınız yer.

Evrak Referans Numaranızı yazacağınız yer. Evrak Referans Numarasına ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ndeki hesabınızdan ulaşabilirsiniz.

Bu bölgeye ise başvuruyu ne zaman yapıyorsanız o tarihte başvuru sürecinde olan sınavın adı, yılı ve dönemini yazmalısınız. Eğer başvuruyu yaptığınız sınav dönemindeki sınava kayıt olmadıysanız fotoğraf değişikliği başvurunuz geçerli olmayacaktır. Örnek verecek olursak; fotoğraf değişikliği yapmak için ÖSYM’ye başvurduğunuz tarihte YDS sınavı var ancak siz YDS’ye başvurmadınız sadece Lisans KPSS’ye gireceksiniz. Bu durumda başvurunuz maalesef kabul olmayacaktır. Hangi sınava girecekseniz o sınavın başvuru/kayıt döneminde fotoğraf değişikliği yapmanız lazım. En çok dikkat edilmesi gereken nokta fotoğraf değişikliklerinin sadece sınav dönemlerinde yapılabiliyor olması. 

Evrak Referans Numarası
Evrak Referans Numarası

Telefon ve adres bilgilerinizi yazacağınız yer. Burada dikkat edilmesi gereken şey ise kullandığınız güncel telefon ve e-posta adreslerinizi yazmanız. Çünkü ÖSYM fotoğraf değişiklik talebinizi kabul ederse size bu iletişim bilgilerinizi kullanarak haber verecektir.

5 Bu kısım ise açık adresinizi ve posta kodunuzu yazacağınız yer. Posta kodunuz bulunduğunuz merkez ilçe ya da ilçenin posta kodudur. Büyükşehir merkezlerinde yaşayanlar bulundukları ilçenin posta kodunu yazmalıdır.

Bu alana ise fotoğraf değişikliğini neden yapmak istediğinizi anlaşılır bir dille yazın.

Hangi sınava girecekseniz o sınavın başvuru/kayıt döneminde fotoğraf değişikliği yapmanız lazım. En çok dikkat edilmesi gereken nokta fotoğraf değişikliklerinin sadece sınav dönemlerinde yapılabiliyor olması.
Hangi sınava girecekseniz o sınavın başvuru/kayıt döneminde fotoğraf değişikliği yapmanız lazım. En çok dikkat edilmesi gereken nokta fotoğraf değişikliklerinin sadece sınav dönemlerinde yapılabiliyor olması.

Dilekçeyi doldurduktan sonra yapacağımız ikinci işlem Nüfus Cüzdanı Örneği almanız. Nüfus Cüzdanı Örneği’ni bağlı bulunduğunuz muhtarlıklardan ya da nüfus müdürlüklerinden alabilirsiniz. Nüfus cüzdanı Örneği aksi ispat edilene kadar geçerlidir. Siz yine de gidip muhtardan tekrar alın ya da para ödemek istemiyorsanız Nüfus Müdürlüğü’ne de gidip alabilirsiniz. Son olarak da iki adet fotoğrafa ihtiyacınız var. Fotoğrafın son 6 ayda çekilmiş olmasına dikkat edin. Ancak size tavsiyem yeni fotoğraf çektirmeniz. Fotoğraflardan biri  Nüfus Cüzdanı Örneği’nin üstünde muhtar ya da görevli memur tarafından zımbalanıp mühürlenmiş olacak, diğerini ise dilekçe ve Nüfus Cüzdanı Örneği ile zarfın içine koyacaksınız. ÖSYM’ye göndereceğiniz postanın iadeli taahhütlü olmasına dikkat edin. Böylece postanın ulaşmaması ya da incelenmemesi durumunda hem içinde kimlik bilgilerinizin bulunduğu postanız tekrar size gelecek hemde itiraz durumunda ÖSYM’ye posta gönderdiğinizi ispat edebileceksiniz.

Son olarak ÖSYM’nin adres bilgilerini paylaşıp işinizi kolaylaştırayım.

Adres : ÖSYM 06800 Bilkent / Ankara

Tel : 444 6796 (ÖSYM) (Çağrı Merkezi)

NOT: Fax ve e-posta ile yapılan başvurular dikkate alınmıyor.

sinav-basvuru-merkezi

Son güncelleme: 28.05.2017

1.344 Yorum Var

 1. Açık öğretim sınavında bir sorun çıkar mı?

 2. basvurunun bitmesine üç gün kaldı fakat ben hala fotoğrafımı değiştirmedim ka gün sürer aceba fotoğraf değiştirme işlemi

  1. Fotoğrafının süresi bittiği için değiştirmek istiyorsan yakınında başvuru merkezine git orda 5 dk da yapıyolar sınava başvurunu da yapıyolar

   1. Fotograf degisikligi icin Osym merkezine gitmeye gerek varmi yoksa yakinimizdaki herhangi bir basvuru merkezine gitmemiz yeterli mi

  2. Ösym başvuru merkezine gidersen anında değişiklik yapıolar.

 3. İyi akşamlar ben ösymye dilekçe gönderdim bugün ulaşmş dilekçe ve aday işlemlerine eski fotoğrafımı koymuşlar geçerlilik süresi dolmuştur yazıyor ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olur musunuz

 4. fotografla ilgili degğil ama bir soru sorucam.ben kimlik yenileme için basvuru yaptım ama daha gelmedi .basvuru sırasında kimlik kartı ve nufus cüzdanından birini seçiyoruz yenısı gelmedıgı için nüfus cuzdanını secti sınava kadar yenisi gelirse bir sorun olur mu

  1. kübra hanım bi sorun olacağını sanmıyorum

 5. Hocam ben 2017kpss gkgy basvuru surecinde dilekcemi gonderdim fotograf lisedeki haline dondu. Ama bana mesaj gelmedi. Yarin(pazartesi) alan basvurulari basliyor ve cumaya kadar basvuru suresi. Benim suan gecerli fotografim yok ve mesaj yok. Sanirim basvuramicam. Basvuru bitmeden mesaj gelmeme durumu olabilir mi?

  1. zeynep hanım mesaj gelmesine gerek yok ösym bürosuna gidip fotonuzu güncelletin

 6. Merhaba ben 2017 YGS sınavına girdim.
  Sınavdan bir hafta sonra giriş sayfamda Fotoğraf Geçerlilik Süresi Dolmuştur. yszılıyor ve ben 2017 LYS sınavına da gireceğim.Sorum şu LYS için fotoğraf güncelllemesi yapmam gerekiyor mu ya da LYS başvuru zamanında fotoğraf çektirebilir miyim?

  1. ipek hanım başvurunuzu ösym bürosundan yapıp orda fotoğrafınızı güncelletebilirsiniz

  2. Bende aynı durumdayım. Resim güncelleştirme için başvuru merkezine gittiğimde, resim hala geçerliliğini koruyor olmalı ki resim çekemedim. başvurumu tamamladım. Ama içim rahat etmedi. ösym koordinatörlüğünden teğit almak faydalı olacak.

   1. bende de aynı durum oldu inş. sorun olmaz

 7. Merhaba, sadece fotograf degisikligi icin herhangi bir sinava basvuru yapabilir miyiz? (Yani lise mezunuyum ama fotograf degisikligi icin yds sinavlarina basvurabilir miyim?)

  1. özgür bey aynen yapabilirsiniz

 8. Acil cevap verirseniz soruma cok yardimci olursunuz

 9. Hamza bey lütfen cevap verin o kadar mesaj attım yardımcı olursanız sevinirm yurt dışındayım okul gönderdi ve geldim foto güncel değil osym yi arıyorum tele bakmıyorlar çalıyor ve açmiyirlar alan sınavı basvruru günü bugün son

  1. bulunduğunuz üldeki konsolosluğu arayaın

 10. İyi akşamlar , ben kpss 2017 başvurumu yaptım. Fotoğraf değişikliği için bu gün dilekçe yolladım. Acaba değişir mi? Başvuru süresi bitti ama bazen güncelleme falan oluyor . Sizce boşuna mı yolladım dilekçeyi?

 11. Hamza bey, nufus cuzdani ornegi almsya gittigimde muhtara fotografimi zimbalayip muhurlemesini mi soyleyecegim yoksa osym binasindaki gorevliler de yapabiliyor mu?

 12. İyi akşamlar, benim fotoğrafımın geçerlilik süresi doldu.Fakat ben lys başvurumu yaptım ve ösym bunu kabul etti.Yani hata falan çıkmadı.Ne olur ne olmaz diye fotoğraf güncellemesi için başvuru merkezlerinden birine gittim.Oradaki görevli siz başvuruyu yapmışsınız geçerlilik süresi dolsa yapamazdınız dedi.Yani sıkıntı yok dedi.Ben tabi yine güvenemedim . ösym yi aradım durum böyle böyle sorun olur mu dedim.Karşıdaki görevli sorun olmaz ygs deki fotoğrafınızla girebilirsiniz dedi.Şimdi sizden bilgi almak istiyorum bu durumla ilgili.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 13. Merhaba 2017kpss gy gk ve alan icin basvuru yaptim. Fotografin dolum gunu 11.07.2017 gorunuyor. Ancak alan sinavi 18.07.2017. Bir sorun olur mu

 14. hamza bey dilekçeler kaçgünde gidiyo ve cevap kaçgünde geliyo bi bilginiz varmı bide üniversiteye kayıt olurken fotoğraf değiştirebiliyomuyuz.

 15. Merhaba, 2017 kpss gy gk alan için başvuru yaptım. Fotoğrafın güncellenme tarihi en son 11,07,2017 görünüyor ve alan sınavı 18,07,2017. Ben değişiklik yapmadım. Herhangi bir sıkıntı olur mu ?

 16. İyi günler ben fotoğraf değişikliği için dilekçe yazmştm eski fotoğrafımı koymuşlardı gittim değiştirdim şimdi ösymden mesaj geldi 10 11 Nisanda değiştirebilirsniz diye tekrar değiştirmeme gerek var mı zaten yenilendi fotoğrafım

 17. iyi günler benim ösym fotoğraf geçerlilik sürem doldu bu günlerde lys başvuruları var ama lys ye girmeyeceğim yine de fotoğrafımı değiştirmem sorun olur mu?

 18. Dilekçeyi gönderince kaç gün icerisinde cvp geliyor

 19. Merhaba benim ösym fotoğrafım güncel kaydımıda yaptm parayıda yatırdm ama türban takyrm artk fotoğrafm açık halim, degistirmek istyrm ama sürem yetmezse ve degistiremezsem sorun olur mu ?

 20. Merhaba, ÖSYM fotoğrafımın geçerlilik süresi dolmuş değil fakat değiştirmek istiyorum.
  LYS’ye gireceğim ve bugün başvurularda son günüydü. Ancak yarın ödeme günü devam ediyor. Bu durumda yarın göndereceğim dilekçe dikkate alınır mı?

 21. Dişekçede yazan sınav dönemine sınavın olacağı tarihimi yazıcaz yoksa sınav başvuru tarihinimi

 22. Merhaba ben lys ye girecem ama fotograf suresi dolmus bu sureden sonra degistirme imkanim var mi ya

 23. Dilekçeyi Ankara’ya gönderdikten sonra Ösym il merkezine ne zaman gideceğiz?

  1. Size mesaj gelecek sonra bulunduğunuz ildeki ösym merkezine gitmeniz gerekiyor

 24. DGS ye başvuracağı ösymdeki resmin geçerlilik süresi doldu şimdi o dilekceyi doldurmam mı gerekiyor yoksa lisede sadece resim mi çektirmeliyim. hani il dışındayım öğrenciyim final haftasındayım başvuru 1 inde bitiyor memleketime 2 sinde gidecem

  1. Bulunduğunuz ildeki ösym merkezine giderek başvurunuzu yapın. Başvuru yaparken fotoğrafınızı da güncelleyecekler

   1. Hamza Bey, ben fotoğraf değişikliği yapmak istiyorum. DGS başvurusu için ve 1’in başvuru tarihi son olacak. ÖSYM başvuru merkezine gidip değişiklik yapmalarını mı söylemem gerekiyor? Ayrıca benden isteyecekleri bir şeyler olacak mı?

    1. Sercan Bey ÖSYM merkezine giderek DGS başvurusu yapıp hem de fotoğrafınızı değiştirebilirsiniz. Yanınızda kimlik götürmeniz yeterli. 5 10 tl bir ücret talep ediyorlar o kadar.

     1. Hamza Bey tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın, Değişiklik için okula gittiğimde elimde bir evrak olması gerekiyor mu veya bu dilekçe olayını halletmem gerekiyor mu? Yoksa sizin dediğiniz gibi sadece okula gidip değişiklik yapmak istediğimi söyleyip işlemlerim o an hallediliyor mu?

     2. Sercan bey fotoğrafınızın güncellik süresi doldu mu yoksa kendi isteğiniz ile mi değiştiriyorsunuz

 25. ben 2017 dgs ye giricem ve sınav döçnemi boşluğuna ne yazmam gerekiyor. acil dönebilirseniz çok sevinirim.

  1. Dönem bölümü yılda birden fazla yapılan sınavlar için var mesela ALES yaz/güz gibi. Dgs eğer yılda sadece bir defa yapılıyorsa dönem bölümünü doldurmanıza gerek yok.

 26. Merhaba ben nisanın başında fotoğraf değişikliği için başvuruda bulunmuştum ancak hala mesaj gelmedi. Ösym merkezine veya lys başvurusu yaptığım okula gitsem fotoğrafımı güncelletebilir miyim? Teşekkürler

  1. Eğer nisan ayında bir sınavın başvuru sürecinde dilekçeyi göndermediyseniz dilekçeniz kabul olmaz. Bir sınav başvurusu yapıp o sınavın başvuru sürecinde ösym merkezine giderek fotoğrafınızı değiştirebilirsiniz

   1. Lys başvurusunu yaptıktan sonra ösym merkezine gidip prosedüre uygun olarak dilekçe vermiştim ama hala bilgi mesajı gelmedi. Sizce tekrar merkeze gitmeli miyim?

    1. İlknur hanım ais deki fotoğrafınız değişti mi veya kaldırıldı mı ? Eğer bunlardan biri oldu ise Ösym Merkezine gidebilirsiniz

     1. Değişmedi yahut kaldırılmadı hala.

     2. O zaman beklemeniz lazım ancak siz yine de bi ösym merkezine gidin. Belki dilekçenizi kabul etmemiş olabilirler

 27. ben dgs ye basvuracaktim ama foto zamani dolmuş kensim özel güvenlik gorevlisiyim isimden ayrilamiyorum hafta ici benim yerime babam yada kardeşim gitse osym merkezine kabul ederlermi
  teşekkürler

  1. Gökhan bey ÖSYM merkezine sizin gitmeniz lazım çünkü fotoğrafınızı çekecekler babanızın ya da başka birinin sizin adınıza gitmesi bir işe yaramaz.

 28. foto geçerlilik süresi dolmuştur dio.ne yapmalıyım

  1. Ösym nin herhangi bir sınava başvurup başvuru süresi içinde ösym merkezine giderek fotoğrafınızı değiştirebilirsiniz

 29. ben dgs başvurusu yapamıyorum fotoğraf süresi dolmuş diyorlar nasıl yapacm

  1. Ösym Merkezine gidip DGS başvurusu yapacaksınız o sırada fotoğrafınızı güncelleyecekler

 30. dgs ye başvuruyapacağım ma yarın son gün ösym bilkent başvuru merkezine gidersem yanıma nüfus cüzdanı örneği almak zorunda mıyım

 31. dgs ye başvuru yapacağım ama yarın son gün foto değiştirmem için ösym bilkent başvuru merkezine gidersem yanıma nüfus cüzdanı örneği almak zorunda mıyım????

  1. Ösym başvuru merkezine yalnızca kimliğinle gitmen yeterli..

 32. SON gün bu işlem yaptırılabilir mi ?Dgs ye başvuru yapacağım ama yarın son gün foto değiştirmem için ösym bilkent başvuru merkezine gidersem yanıma nüfus cüzdanı örneği almak zorunda mıyım????

  1. nüfus cüzdanı örneği E-DEVLET den alınabiliyor mu?

 33. Dilekçeye gerek kalmadan ösym başvuru merkezine giderek hemen fotoğrafı güncelledim üstelik fotoğrafı bilgisayarın kamerasıyla çektiler.. Hemen şimdi yeni hallettim…

  1. Tacettin benimde aynı sorun. ama yarın gitsem ösym basvuru merkezine olur mu acaba???

 34. DGY nin son günü ve benim son dakika aklıma geldi fotoğraf güncellemesi isteniyor sanırım son dakikalarım napmam gerekiyor sizce uzatırlar mı süreyi. açıköğretim için girmem gerekiyor sadece cevaplar mısınız lütfen ?

  1. Süre uzatılır mı bilmiyorum

 35. ÖSYM deki fotom kapalı ve ben şuan acıldm ve ftomu dgistrmek istiyorum süresinde dolması ftomun dilekçe vermek zorundamyim acba

  1. Eğer fotonuzun geçerlilik süresi dolarsa dilekçe vermenize gerek kalmaz. Süresi dolunca Ösymnin bir sınavına başvurup başvuru süresi içinde ösym merkezine giderek fotoğrafınızı değiştirebilirsiniz

 36. ösym ye dilekçe gonderdim ancak hala cevap gelmedi ve bu hafta sonu sınava giricem sizce neden hala cevap gelmedi

  1. Ösym nin dönüş yapması lazım normalde ancak Ösym yi armanızda fayda var

 37. acil yardiminiz lazim. ben kpss tercihinde bulunacagim alimlar icin sinav degil yani. fakat fotografimin gecerlilik suresi dolmus bu etkiler mi bu durumu ???

  1. Hayır etkilemez. Fotoğrafınızın güncelliği sadece sınav başvuruları ile alakalı

 38. cumartesi gunu sinava giricem ve hala cevap vermediler.aradigimda da bekleyeceksiniz diyorlar.napmam gerekiyor

  1. Sınav giriş belgesini aldıysanız bi sıkıntı yaşamazsınız

 39. MERHABA ARKADAŞLAR
  TEMMUZDA ÖĞRETMENLİK KPSS YE GİRECEĞİM İNŞ.
  SİTEDEKİ VE KİMLİĞİMDE Kİ FOTOĞRAFIM SAÇI AÇIK OLARAK AMA BEN SAÇIMI KAPATTIM TESETTÜR E GİRDİM. SINAVA ALINIR MIYIM YÜZÜM TANINIR HALDE ŞUAN.
  ÖSYM Yİ ARADIM ALINIR DEDİ AMA ŞÜPHE DUYUYORUM NET BİLGİSİ OLAN VARMI

 40. Hocam merhaba çok acil bi sorum var cevap verirseniz çok sevinirim. Ben 2018’de YGS sınavına giricem. Sınav 11 Mart’taymış. Fotoğrafımın geçerlilik süresi 8 Mart 2018’de bitiyor. Sorun olur mu değiştirmem gerekir mi?

  1. Damla hanım hiçbir sıkıntı olmaz sınava girebilirsiniz

 41. Merhaba ben üniversite sınavına girdim yakinda tercih yapicam ancak osymdeki fotoğrafım kapalı ben açığım başvuru sırasında üniversitede sorun çıkar mı

  1. Hayır çıkmaz. Fotoğrafınızın güncelliği sadece sınav başvuruları ile alakalıdır

  2. Ya bende aynı durumdayım kimlik kartında sıkıntı olurmu üniversitede

 42. Ösym deki tüm kayıt ve bilgilerimi tamamen silme imkanı var mı artık kurtulmak istiyorum ösym ve bürokrasisinden lütfen cevaplayın ciddiyim

  1. Yunus bey bu konu hakkında bilgim yok ama araştırıp bu konu hakkında yeni bir yazı hazırlayabilirim . Sizde eğer bilgi edinirseniz lütfen bizimle paylaşın . İyi günler

 43. Merhaba. Ben lisede tesettürlüydüm fakat lise bittikten sonra çalışmaya başladım ve çalıştığım iş yerinde tesettür yasakdı mecburen başımı açtım şimdi de fotoğrafı güncellemem gerekiyor. Guncelleyebilir miyim acaba ?

 44. 23 temmuzda dgs sınavına gireceğim ama sınavdan sonra fotoğraf değişikliği için dilekçe göndersem geçerli olur mu? geçen sene fotoğrafımın geçerlilik süresi dolmmuştu yakınımda ösym merkezi bir okula gidip fotoğrafı çektirip halletmiştim ve sınava girmiştim ama geçen sene saçım siyahtı bu sene farklı bir renkteyim sadece sınav için değil yerleşirsem okul kartında da o fotoğraf olacak o yüzden değiştirmek istiyorum. geç kalmış sayılır mıyım yoksa değerlendirmeleri adına bir ihtimal var mıdır ?

 45. Lise mezunlari ydsye basvurabilir mi?

 46. Meraba.. osym fotografim 2011 yilinda cekilmis…simdi osym simavina girmeyi dusunuyorum ama tam gun calistigim icin..osym bürosuna saat 5 de gidemeyecegim..bu yuzden internet uzerinden basvuru yapacagim..ama fotografimi simdiden nasil guncelletecegim.. ozel sebebim yok fotograf degisimi icin

 47. ÖSYM sistemindeki fotoğrafınızın süresi dolmuş ise en yakın ÖSYM merkezine gidip fotoğrafınızı güncelletebilirsiniz.

 48. YANLIŞ BİLGİ ARKADAŞLAR, biraz önce yds için yaptım işlemi buraya bakıp gidip ta muhtardan boşu boşuna 7tl karsılıgında nüfüs kimliği örnegi aldım, sınav merkesine gidince bu genel dilekçe vs hiç gerek yok, direkt sınav basvurusu yapıyorsunuz zaten orda fark ediyor foto guncellicez diyo 5 tl alıyor orda webcamden cekiyor 1 snda hiç zahmet etmeyin direkt hiç bişi götürmeden sınav merkzine gidin

  1. Batuhan bey biz sınav dönemi dışında fotoğraf nasıl değiştirilir onu yazdık ancak okuyucularımızın fotoğraf güncelleme ile ilgili soruları üzerine zaten sınav merkezine gitmelerini söyledik.

 49. Ben kapalıydım açıldım üniversite kayıtlarına gitcem kimlik kartımda kaplı fotoğrafım olcak bu sıkıntı olurmu?

  1. Senem hanım bi sıkıntı olmaz üniversite kayıtlarında ösym kadar bu durumlara dikkat edilmez

   1. Peki öprenci kimlik karımdaki fotoğrafın o ösym fotoğrafı olmaması için kayıda giderken vesikalık fotoğraf götürüp kimlik kartımdaki fotoğraf olmasını rica etsem olur mu bunun hakkında bilginiz var mı

    1. Olabilir olmasa bile öğrenci kimlik kartınız geldikten sonra öğrenci işlerine gidip değiştirebilirsiniz. Ancak benim bildiğim olabiliyordu çünkü ben öyle yaptırmıştım

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir