Çevre Görevlisi Adayları İçin Uzaktan Eğitim Programı

Bu yazı 10.569 kez okunmuştur.

Bilindiği üzere ÇEVRE GÖREVLİSİ BELGESİ alınması için; ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI koordinesinde Antalya ve Ankara İllerinde yapılan eğitimlere katılım sağlanarak eğitim çalışmaları tamamlanıyor ve belge belirli ücret karşılığında alınıyordu.

Bugüne kadar, bakanlığın vermiş olduğu rakamlarda 8700 kişiye Çevre Görevlisi Aday Eğitimi verildiği duyurularda yer almaktadır. Tabiki eğitimi alacak olan arkadaşlarımız yol, eğitim, otel masrafı gibi harcamaları kendi cebinden ödemesi karşılığında…

Ancak şikâyetlerin haklı olarak artması, yüksek maliyetlerin ortaya çıkması ve eğitimlere yoğun katılım sonucunda eğitim veriminin düşmesi kaçınılmaz sonuçlardan idi. Hal böyle iken yeni Bakanımız Sn. MEHMET ÖZHASEKİ’nin talimatı ile uzaktan eğitim yapılması kararlaştırıldı.

Verilen talimat neticesinde 22.08.2016 Tarihi itibariyle ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI’nın (https://www.csb.gov.tr/turkce/index.php?Sayfa=faaliyetdetay&Id=1586) sitesinden yayınladığı duyuru ile “Çevre Görevlisi Aday Eğitimleri artık Uzaktan Eğitim ile yapılıyor.” Denilmektedir.

Uzaktan Eğitime Portalına katılmak için;

Çevre Mühendisliği Bölümünden mezun olmak, Çevre Mühendisliği konularında yüksek lisans veya üzeri eğitim almış olması gerekmektedir…!

İnternet üzerinden başvurular gerçekleştirilecek olup; eğitime katılmak isteyen adaylar gruplar halinde alınacaktır.

Öncelik olarak başvuran adayların mezuniyet tarihi baz alınacak ve mezuniyet tarihi önce olan adaylara öncelik gösterilecektir.

Online eğitimler 15 gün süre ile sınırlı olacak ve 15. Gün sonunda portal kapatılacaktır. Yani açılan eğitim grubunun içerisinde iseniz sisteme giriş yapmak ve 15 gün içerisinde eğitiminizi tamamlamanız gerekmektedir. Yapmaz iseniz eğitim hakkını kaybetmiş olur;  tekrardan başvuru yaparak eğitim almanız gerekecektir.

Eğitimi tamamlayan adaylara ÇEVRE GÖREVLİSİ BELGESİ verilmeyecektir. Eğitime katılan adaylara e-sertifika verilecek olup; Bakanlığın İzin Lisans sayfasından e-imza ile elektronik olarak başvuru yapılacaktır.

Çevre Görevlisi Uzaktan Eğitim ücreti 100 TL olarak belirlenmiş ve Halk Bankasında açılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı KUTA hesabı 113 nolu kaleme yatırılacaktır.

Çevre Görevlisi Adayları için uzaktan eğitim başvuruları 22.08.2016 ile 16.09.2016 tarihleri arasında (http://uzaktanegitimbasvuru.csb.gov.tr) internet adresinden yapılacaktır. Bu adrese girildiğinde başvuru yapılması için Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız kısmında;

 • Eğitim çubuğundan (ÇED – Çevre Görevlisi Adayı Uzaktan Eğitimi seçilir.

egitim-portali-uzaktan

 • Daha sonrasında çıkan ekranda (Aşağıda) tüm bilgiler eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

cevre-gorevlisi-adayi-uzaktan-egitimi-basvuru-formu

 • Uzaktan Eğitim başvurusunda e-imza veya mobil imzaya gerek yoktur.
 • Dekontu alırken kendi mailinize atmalarını da isteyin banka görevlisinden. Mümkünse hem çıktı halinde olsun hem de mailinizde de yer alsın ki başvuru da elektronik ortamda mailinizdeki dekontu kullanır; paranın yatırılmaması gibi durumlarda da size verilen dekont ile bankadan kaynaklanabilecek hataları rahatlıkla çözüme kavuşturursunuz.
 • Diplomanız kaşeli ve imzalı olmak zorunda veya Diploma yerine mezuniyet belgesi, Üniversiteden alınan onaylı yazı veya E-Devlet sisteminden alınacak “Barkod doğrulama kodu” bulunan belgelerin olması yeterli olacaktır.
 • Başvurular alındıktan sonra Çevre Görevlisi adaylarının sistemde kayıtlı E-Posta adreslerine Eğitimin başlama tarihi ile ilgili bilgilendirme maili gönderilecektir.

Buna göre sistemin sağladığı olanakları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

 • Çevre Görevlisi Belgesi almak isteyenlere internet olan her yerde eğitime 7/24 katılma imkânı verecektir.
 • Mevzuat da yapılacak herhangi bir değişiklik söz konusu olduğunda ders notlarına yansıtılarak güncel yönetmeliklerin takibi sağlanmış olacaktır.
 • Ücret şuan için 100 tl olarak belirlenmiş olup; eski sisteme göre çok büyük maliyet faydası sağlayacaktır.

Ayrıca başvuruların elektronik ortamda 16 Eylül 2016 tarihine kadar olması kontenjan konusunda herhangi bir sıkıntı olmadığını gösteriyor.

Tabii ki sistemin pilot uygulaması yapılıp yapılmadığı konusunda duyuru ya da açıklama yapılmamasına karşın sistemin doğrudan işleyişinin nasıl olduğunu eğitim günleri başladığında daha net göreceğiz.

Sonuç olarak yapılan sistem bir önceki eğitim modeline göre daha az maliyetle daha uygulanabilir olmaktadır. Ancak eğitimlerin tamamlanmasının 15 gün zorunlu olarak tutulması ve bu süre içerisinde eğitimin tam anlamıyla anlaşılır olması da önemli olan bir husustur.

Çevre Görevlisi Belge Başvurusunda İzlenecek Yol ve Çözümleri – TIKLAYIN

Çevre Mühendisi
Hurşit Altun

101 Yorum Var

 1. peki bu uzaktan eğitim ne kadar sıklıkla yapılır ?
  şuan bu eğitime başvuru yapamıyorum maalesef ama iki ay sonra mezuniyet belgemi alacağım, seneye mi yapılır yine, bir bilginiz var mıdır acaba ?

  1. Merhabalar öncelikle; sorunuzun cevabı için bakanlıktaki görevli kişiyle görüşmem biraz zaman aldı.
   Yazımın da içeriğinde yer aldığı gibi uzaktan eğitim başvurusunun son başvuru tarihi 16.09.2016 idi. Şu an için (2016 yılı içerisinde) başka bir eğitim açılmayacakmış. Yani bu ayın 16’sına kadar olan başvurular alınacak-gruplar oluşturulacak-her bir grubun tarihi belirlenerek eğitimler tamamlanacak. 2017 yılı itibari ile uzaktan eğitim başvuruları tekrardan açılabilir dedi. Anladığım kadarıyla 2017 yılı için bir planlama yapılmamış fakat; 2017-Ocak-Şubat aylarında tekrardan başvurular alınır ki kalan ayların daha verimli kullanılabilmesi açısından. Kasım ayı gibi mezuniyet belgenizi alacaksınız anladığım kadarıyla;2017 yılı içerisinde uzaktan eğitim başvuru tarihleri bakanlık tarafında duyurulduğunda sitemizde de yer alır . Bizi takip etmeye devam ediniz 🙂

   1. Iyi gunler .en son ne zaman a kadar dersler islenecek ? En gec 2016 icin hangi tarihe kadar cevre gorevlisi belgesi verilecek ? Bide benim acilen bu belgeyi almam lazim .bavruru yaptigim sirket bir haftalik sure verdi .erkenden alamazsam baska birini alacaklarmis .

    1. Soru kapsamları çok geniş elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım.
     İlk grup eğitim 1-15 Ekim 2016 tarihleri arasında başlamaktadır. Siz bu grup içinde misiniz? Bu grup içinde iseniz eğitiminizi tamamlamanız gerekmektedir. Bu grup içinde değil iseniz kayıtlı e-postanıza mail gelecek o grubunda eğitim tarihleri yine kayıtlı e-postanıza mail olarak gelecek. ilk grubun içinde değil iseniz zaman bakımından sıkıntı yaşayabilirsiniz. İlk grubun içinde yer aldığınızı düşünerek; eğitiminizi hemen tamamladıktan sonra elektronik eğitim sertifikası düzenlenecektir. Bu sertifika ile (http://izinlisans.cevre.gov.tr) üzerinden e-imza ya da mobil imza ile başvuru yaparak çevre görevlisi belgesini alabilirsiniz yine elektronik ortamdan..
     2016 yılı içerisinde başvuruların tamamının biteceğini düşünüyorum. Bakanlıktaki kişi ile irtibat kurabilirsem net bilgi yine buradan paylaşırım.

     1. Cok yardimci oldunuz cok tesekkur edrim .peki benim grup durumum daha aciklanmamissa ya da en sonda egitim goreceksem .belge almamda o denli gecikecek .o zamana kadar bakanlik gecici bi belge vermezmi sirketle ortibat kurmalarini saglasam .gecici sureligine biseyler yapamazlarmi imza veya izin gibi bisey .sirket ceza yemesin ben alana kadar .belli bir tarih versinler .zaten egitimimj gorurum Allah n izniyle .her seyim tamam sadece dersler kalmis zaten alacagim belgeyi .bir iki ayligina gecici bir sertifika veya imzali kagit veya izin veremezler mi .isi bulmusken kaybetmek istemiyorum .benim cevap vermemi bekliyorlar .bugun sabahtan veri yuzden fazla kez aradim bakanligi hat dusmedi hic 🙁

     2. Valla zannetmiyorum Mahsun Bey; böyle bir uygulama yok çünkü; Ankara da iseniz Bakanlığa gidip yüz yüze anlatın dediğiniz tarzda olmasa da başka şekilde yardımcı olunabilir belki şirket açısından, zaman açısından tavsiyem birebir de görüşmeniz açıkcası; hat düşmüyor bende çok aradım ancak ulaşım sağlayamadım. Bir de Bakanlıktan ziyade şirketinizle görüşmeniz daha mantıklı değil mi? çözüm odaklı olması açısından? Firmanızın sektörü nedir?

     3. Şuan bodrumda çalışıyorum .mugladaki çevre şehircilik bakanlığına gidip sorunumu belirtmem ordan da yardımcı olabilirler değil mi ? .şirketle konuştum iki hafta daha süre verdi .ayın 15 e kadar belgeyi alabilirsem alacaklar .şirket bakanlikla anlaşmalı olduğu için bir aydan fazla çevre görevlisi belgesine sahip mühendis bulamazlarsa her gün için ceza yiyorlar .benim konuşmam gerekliymiş belgeyi erken alabilmek için ya da izin vermeleri için .şirket kabul ediyor zaten bakanlık ceza vermezse sen alana kadar bekleriz sorun olmaz bakanlikla konuştuğun zaman .yazılı bir kanıt olması yeterli diyor .izin verirlerse çalışacağım inşallah .

     4. Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile konuşun (Çevre İzinleri Şube Müdürlüğü biriminden olması daha iyi olur sanırım) derdinizi anlatın; oradan olmasa bile Bakanlıktan kiminle görüşeceğinizi sorup bu kişiden net yanıt alabilirsiniz. Ceza konusu benimde bildiğim kadarıyla o şekilde işliyor; bir de şuanki uzaktan eğitim başvurusu için mail geldi mi eğitim tarihi ile ilgili olarak?

 2. biyoloji mezunları eskiden başvurabiliyordu bu yıl da başvurabiliyor mu acaba

  1. Biyoloji mezunları bu program için başvuru yapamıyor. Başvuru yapmak için; Çevre Mühendisliği Bölümünden Mezun olmak , Çevre Mühendisliği konularında yüksek lisans veya üzeri eğitim almış olanlar ve bunu belgeleyenler çevre görevlisi uzaktan eğitim programına başvuru yapabiliyor.

   1. Merhaba,
    Ben de çevre mühendisiyim, internetten baktığımda bakanlığın yazısı var ve sadece çevre mühendislerini içermiyor. neden başvurulamadığı ile ilgili bilgi veriyorsunuz?

    5) En az 4 (dört) yıllık üniversitelerin çevre mühendisliği bölümünden mezun olan veya çevre mühendisliği konularında yüksek lisans veya üzeri eğitim alan meslek grubu için, çevre mevzuatı eğitimi katılım belgesi,

    6) En az 4 (dört) yıllık üniversitelerin mühendislik bölümlerinden veya fen/fen-edebiyat fakültelerinin fizik, kimya, biyoloji, biyokimya, jeoloji bölümlerinden veya veteriner fakültelerinden mezun olan meslek grupları için, temel çevre bilimleri ve çevre mevzuatı sınav sonuç belgesi,

 3. Merhaba. Sistemden kaynaklı hatadan dolayı başvuru yapamadım. Tek madur olan kişi ben değilim bir çok arkadaşım da başvuru yapamadı. Bu süre uzatılacak mı acaba. Çünkü araya bayram girdi ve 1 haftalık bir kayıp oldu. Sürenin uzatılıp uzatılmayacağı hakkında bilgi edinebilir misiniz?

  1. Pazartesi günü (19.09.2016) tarihinde iletişime geçip olumlu-olumsuz bilgi vereceğim.

   1. Başvurular için son tarih 21.09.2016 olarak güncellenmiş.. Bilginize

 4. 16.09.2016 tarihinde parayi yatirmis olmamiza ragmen basuvuru yapamadik.sisteme giris yapilamiyodu.maduriyetimiz nsl giderilecek.

  1. Başvurular için son tarih 21.09.2016 olarak güncellenmiş.. Bilginize

 5. Uzaktan egitimin baslangic tarihi guncel olarak hangi tarih benim tarafima 20 eylul olarak mail atmislardi son durum nedir acaba

  1. Şuan için güncel olan 23.09.2016 tarihinde kayıtlı e-postalara bilgilendirme duyurusu gönderilecek. Başvurular 21.09.2016 tarihine kadar uzatıldığı için güncel mail atılacağı kanaatindeyim. Değişiklik olması durumunda buradan yine bilgilendirme smacıyla paylaşım gerçekleştiririm.

 6. Eğitim zamanı ile ilgili hala bilgilendirme maili gelmedi. Bir bilginiz var mı acaba konu ile ilgili?

  1. Elif Hanım; bilgilendirme maili gitmeyen bir çok arkadaş var sizin gibi maalesef; bakanlıkta sistemsel bir çalışma var bundan dolayı gecikmeler yaşanıyor. Açıldığı gibi bilgi vereceğiz bizde, beklemedeyiz..

 7. Merhaba,
  Sisteme erişim sağlayabiliyorum ancak henüz bilgilendirme ile ilgili bir e-posta gelmediği gibi ÇSB sistesinde de herhangi bir duyuru yok. Sistem içerisinde de ulaşılabilir bir içerik gözükmüyor.

  1. Açılın Mühendis; Sistemde çalışma olmasından kapalı şuan; açıldığında bilgi olarak dönüş yapacağız; bakanlıktaki görevlinin de telefonu kapalı dolayısıyla beklemedeyiz.

 8. Kullanıcı sayısını optimize ediyorlar sanırım b u sabah 2563 dü öğleden sonra 2562 ye düşmüş açılsın sus istemde işimize gücümüze bakalım

  1. çEVRES geniş Müh; sistem çalışmaları bitirilebilirse o da olacak; pilot çalışma yapmadılar sanırım; detaylarda anlık sıkıntılar çıkıyor.

 9. Merhaba.Uzaktan eğitime gruplar halinde alınacağı bildirilmişti.Bu gruplar neye göre belirlenecek bilgisi olan var mı? ve uzaktan eğitim ne zaman başlayacak?

  1. çevre mühendisi; mezuniyet tarihi baz alınıyor, yani başvuranlar arasında mezuniyet tarihi önce olanlara öncelik tanınacak, eğitim için bazı aksaklıklar ve tatilden dolayı başvurular uzatılmıştı; şuan için beklemedeyiz ne zaman başlayacağı konusunda güncelleme yapılır diye düşünüyorum; önümüzdeki hafta da görevli bayana ulaşamazsak yanına uğrayıp bilgi almaya çalışacağım; buradan yine açıklama yaparım.

 10. Yaklaşık 1 saat önce gelen e-posta aşağıdaki gibidir.

  “Çevre Görevlisi Uzaktan Eğitim Çalışmaları devam etmektedir. Süreç son aşamasında olup, teknik sıkıntılar ve eğitim materyallerinin son kontrolleri yapılmaktadır. İnceleme ve kontrol süreci tamamlanır tamamlanmaz sizlere eğitimin ne zaman başlayacağı ve eğitim başlangıç süreleri ile ilgili bilgilendirmeler e-posta yolu ile yapılacaktır.

  Hasan GÜVEN

  Çevre Yeterlilik Hizmetleri Dairesi Başkanı”

  1. keep waiting; Teşekkürler bilgilendirme için:)

 11. Hurşit bey ben online eğitim başvuru tarihlerini kaçırmıştim ama sistem açıldı. Yanimda diplomam ve dekont olmadigindan Bakanligı aradım süreler uzatıldı mi diye . Ama kimse açmıyor. Acaba başvuru süreleri uzatıldı mi. Yoksa sistem hatasiyla mi sayfa açıldı anlamadım?

  1. Jale Hanım; son güncel başvuru bu ayın 21 inde idi. Yorumunuzdan sonra tekrar baktım sistem açık değil kontrol edebilir misiniz? Bakanlıktaki görevlinin telefonuna ulaşılamıyor zaten, sanırım bıktırmışlar.

 12. Ben yeni mezunum ve bu sebepten dolayı sistem açılır açılmaz eğitimi mi alamayacak mıyım? Bir de sıranın bize gelmesini mi bekleyeceğiz yani?

  1. Elif hanım sistem açıldığında hemen eğitimler başlamayacak sadece gruplar ve eğitim tarihleri netleşecek. Sistemin online olması, eğitimlerin internet üzerinden yapılacak olması şu ana kadar ki en kolay olanı olacak zaman bakımından da yine en kısa ve verimlisi… Bekleme konusuna gelince o kadar uzun zaman almayacağı kanaatindeyim sadece biraz bekleyeceğiz hep beraber o kadar.

 13. Tarihler mail olarak gönderilmiş yazıyor fakat bana bilgilendirme e-postası gelmedi.Eğitim başlangıç tarihi e-posta yoluyla haber verilen var mı acaba?

  1. Ayça Hanım mailinizi kontrol eder misiniz?

   1. Mail gelmemiş ise açılan ilk grupta değilsiniz demektir. Yani ilk grup eğitimin tamamlanmasının ardından ikinci grupta iseniz mail gelecektir. Grup eğitim işlemleri bu şekilde devam edecek sistemin işleyişine bakıldığında.. Kısacası bekleyeceksiniz.

 14. Merhaba,
  Uzaktan eğitime başlamak için mail geldi ve eğitime başladım. 7. videoda sorular kısmına geldiğimde cevaplardan emin olmama rağmen bir türlü testi geçemedim. Soruların cevaplarını kontrol edebileceğim bir alan var mı? Benimle aynı sorunu yaşayan birileri varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

 15. Merhaba.
  Ben eğitime başladım ilk bölümü izledim yalnız sorular bir türlü gelmiyor. Yardımcı olabilir misiniz ?

  1. Sistemsel olarak sıkıntılar olabiliyor uep@csb.gov.tr mailine sorununuzu anlatan mail atınız yardımcı olunmaktadır. Yine çözülmez ise tekrardan buradan bize ulaşın.. Kolay gelsin

 16. Eğitim zmanınız şu şekilde gelecek banada şuanda geldi paylaşayım dedim 🙂
  Tamamlayınca da bilgi paylaşımı yaparım. Başka tamamlayan ve kabul alan var mı acaba *

  “Eğitim zamanınız 8 Eylül – 15 Eylül 2016 (8 ve 15 Eylül dahil) arasındadır .
  Eğitiminizi bu zaman içerisinde tamamlamanız gerekmektedir .
  Eğitime giriş yapabilmeniz için buraya tıklayarak sisteme giriş yapmanız gerekmektedir .
  ……
  Açık Bağlantı Adresi : http://www.uzaktanegitimcsb.gov.tr Not : Eğitime katılma tarihleri başvuru yapmış olanların mezuniyet tarihine göre belirlenmiştir .
  Katılım tarihleri gruplandırma şeklinde düzenlenmiş olup başvurusu onaylanmış herkese katılım tarihleri e-mail yolu ile bildirilecektir .”

  1. Lelouch; teşekkürler paylaşımınız için ancak 8-15 Eylül 2016 geçti 🙂 yani bir yanlışlık mı var? bana mı öyle geliyor? http://www.uzaktanegitimcsb.gov.tr/login bu linkten “Grup ve Eğitim Zamanı Sorgula” ya tıklayın kayıtlı e-postanızı açılan ekranda yazarak tekrar kontrol edebilir misiniz?

   1. Seda Hanım,
    Çevre görevlisi sınav sonuçları ilan edildiği tarihten itibaren bir yıl geçerlidir diye bir ibare vardı yönetmelikte bence eğitim içinde eğitim bitiş tarihinden 1 yıl geçerli olmalıdır. ( Bneim düşüncem tabi)

   2. Hurşit bey,
    e-posta copy paste yapmıştım. Düzeltme e-postası geldi 8-22 ekim olarak düzeltildi.

    1. Teşekkürler Lelouch..

 17. eğitim aldıktan en geç ne kadar süre içinde belge için elektronik başvuruda bulunabiliriz ..

  1. Seda Hanım,
   Çevre görevlisi sınav sonuçları ilan edildiği tarihten itibaren bir yıl geçerlidir diye bir ibare vardı yönetmelikte bence eğitim içinde eğitim bitiş tarihinden 1 yıl geçerli olmalıdır. ( Bneim düşüncem tabi)

   1. teşekkür ederim.

  2. Seda Hanım Merhabalar;
   Eğitiminizi tamamladıktan sonra elektronik eğitim sertifikası verilecektir. Bu sertifika, dekont (Halk Bankası Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kurumsal Tahsilat Hesabı 113 nolu gelir kalemine Ad-Soyad ve TC kimlik numaralarını belirterek “ Çevre Görevlisi Belge Bedeli” (2016 yılı için 250 TL)) ile (http://izinlisans.cevre.gov.tr) üzerinden başvuru yapacaksınız.

   http://www.csb.gov.tr/gm/ced/index.php?Sayfa=sayfaicerikhtml&IcId=827&detId=830&ustId=827 bu linkten ulaşacağınız dosyada Çevre Görevlisi başvuru adımları yer almaktadır.

   Kısaca özetlemek gerekir ise;

   1- Mobil ya da e-imza’nızın olması lazım,
   2- Sisteme kayıt olmanız gerekmektedir.
   3- Çevre Görevlisi butonu seçilmeli
   4-Kişi Bilgileri eksiksiz girilmeli,
   5-Eğitim Bilgileri kısmında Mezuniyet Belgesi ve Çevre Görevlisi Aday Eğitimine Katılım Belgesi (Elektronik Eğitim Sertifikası) yüklenmeli,
   6-Belge Başvuru kısmından Banka Dekontu ve Fotoğrafınızı yükleyerek başvuru tamamladıktan sonra yine sistem üzerinden Çevre Görevlisi Belgesi düzenlenecek olup; sistemden belgenize ulaşabilirsiniz.

   Önemli-1: Mobil veya E-imza kullanılmadan önce bilgisayarınız da javanın son sürümü (güncel) olması, internet explorer 11 sürümü gerekmektedir.

   Önemli-2: Ayrıca Mobil yada e-imza kayıt yapan kişiye ait olmalıdır.
   Önemli-3: Soyadı değişikliği yapılmış ise;
   >Evlilik cüzdanında kızlık soyadınızı gösteren ilgili sayfa veya
   >Üzerinde önceki soyadınız yazılı ise nüfus cüzdanınızın her iki tarafı kayıt yaparken kişi bilgileri kısmındaki ilgili bölüme eklenmelidir.
   Önemli-4: Belge yüklemelerinden sonra dosyalar mobil yada e-imza ile elektronik olarak imzalanmalıdır.
   Önemli-5: Yüklenecek her bir belge ya da dosya pdf formatında olmalı ve 10 MB’ı geçmemelidir.

   Kolay gelsin..

   1. teşekkür ederim .

 18. Arkadaşlar merhaba,
  Uzaktan eğitim için mail gelip eğitime katılan arkadaşlar , kaçıncı grup olduğunuzu yazarmı sınız lütfen.Biz de ona göre bize ne zaman sıra gelir tahmin edebiliriz.Teşekkür ederim.

  1. Merhaba,
   http://www.uzaktanegitimcsb.gov.tr/login adresinden hangi grup olduğunu ve ait olduğun grubun hangi tarihlerde başlayacağını sorgulayabiliyorsun .
   Ben 2. grubum 8-22 ekim tarihleri arası

   1. Uzaktaan Eğitimli teşekkür ederim .

 19. eğitim zamanı ile ilgili mail en son kaçıncı gruba atılmış acaba ?

  1. Arkadaşım 7. grup. Bu ayın 17 sinde başlamış eğitime.

 20. Sertifika alındıktan sonra diğer işlemleri yapmak için belirli bir zaman varmı?

  1. Sayın ncd; Beklemeniz gereken ya da belirli bir tarih yok başvurunuzu sistem üzerinden dekontla beraber yapabilirsiniz.

 21. Bana bilgilendirme maili gelmedi rastgele baktim ki egitimi kacirmisim ne yapmaliyim?

  1. Elif Hanım düzeltme yapıyorum bu linkten “http://www.uzaktanegitimcsb.gov.tr/login” sağ üst köşeden bildiriminizi yapın sadece bu kısımdan yapılan dönüşleri dikkate alıyorlar.

 22. Elif hanım bana da bilgilendirme maili gelmedi.şans eseri grubumu sorgulama imkanım oldu. 13.cü grub 25.10.2016-28.10.2016 arasında eğitim görülüyor.ama mail gelmediğinden başlıyamadm.Sanırım 12.ci grubun eğitimi 2 kasıma alınmış diye duydum.Bizim eğitimler de 2 kasıma aktarılmış olabilir.

 23. Eğitimi ne zaman alacağımıza dair e posta yollayacaklar mi?

  1. İsmail Bey; “http://www.uzaktanegitimcsb.gov.tr/login” linkte altta “Grup ve Eğitim Zamanı Sorgula” butonundan öğrenebilirsiniz. Mail gelmeyebilir sistemsel hatalardan dolayı..

 24. Mrhaba hurşit bey arkadaşıma gelen mailden kendi eğitimime baktığımda eğitim yoğunluk nedeni ile 2 kasıma ertelenmiştir.Kalan süre eğitime eklenecek olup eğitime kaldığı yerden devam ediceksiniz diyor.Buna rağmen hata ve istek bildirimin den bilgilendirme mesajı gelmediğine dair mail gönderdim.

  1. Hurşit bey çok teşekkür ederim size.Hata ve istek bildirimin den dönüş yapıldı bana eğitime 03.11.2016 da başlıyabilirsiniz diye.Arkadaşlar bilgilendirme mesajı gelmediyse hata ve istek bildirimin den sorununuza dair mesaj çekin umuyorum gerekli dönüş yapılacaktır.

   1. Rica ederim Aziz Bey; sistemsel sıkıntılar olabiliyor maalesef ancak çözümü olduğu sürece engel teşkil etmiyor; sıkılmadan eğitiminizi tamamlamanız temennisiyle.. Kolay gelsin.

 25. Hurşit bey, grup ve eğitim sorgulama yapıyorum burda bu e postaya ait bir kullanıcı adı yok diyor.fakat bana kullanıcı ve şifre maili geldi .kullanıcı girişi yapabiliyorum ama grubu sorgulamiyorum.ne yapmam gerekir.

  1. İsmail Bey; http://www.uzaktanegitimcsb.gov.tr/login bu linkte sağ üst köşeden buton var buradan hata bildiriminizi yapın size gelen mail ve şifreyi de mail de gönderin; ya grubunuzun ve eğitim tarihinizi vb. bilgilerin gönderilmesini ya da kullanıcı adı ve şifre sorununu çözülmesini talep edin.

 26. Ben tüm videoları izleyip, değerlendirme sorularını da çözmeme rağmen sertifika indir butonu gelmedi. Hata istek bildirimi de oluşturdum. Fakat geri dönüş olmadı ne yapmamı önerirsiniz Hurşit Bey

  1. Burcu hanım; eğitimi tamamladıktan sonra ne kadar süre/zaman geçti?

 27. Eğitim zamanı ve grup sorgula dediğimde ‘bu e postaya ait kullanıcı yok’ deniliyor.giris yapmak istediğimde ise ‘kullanıcı kodu/e mail veya sifre hatalı’ denilmekte.hata bildiriminde bulundum,giriş yapamıyorum diye.hata sorgulama kodu geldi.islemlere devam ettigimde ise tarafıma ‘sorun çözüldü’ yazısı geldi ama yine denediğimde yine aynı durumdayım.eğitimi kaçırmak riski var.ne yapmalıyım?

  1. Size grubunuza dair mail gelmeden giris yapamazsinizki bnde suan mail bekliyrum kacinci grup oldugumn ona gre aktif olacak

  2. Ali Bey; tekrardan hata bildirimin de bulunmanız gerekiyor. Teknik destek ile çözebilirsiniz. Telefonla da ulaşmaya çalışın ancak en sağlıklı çözüm şuan için hata bildiriminde bulunmanız.

 28. Bana kayit icin onay maili geldi fakat suan girdigimde bole e posta kaydi yok diyor bn grubumu ogrenemedim yardimci olurmusunuz

  1. Esra Hanım; İsmail Bey gibi http://www.uzaktanegitimcsb.gov.tr/login bu linkte sağ üst köşeden buton var buradan hata bildiriminizi yapmanız gerekli şuan için en hızlı dönüş buradan sağlanmakta

 29. 30 ekim son gun olan seferde yeni basvuru yaptim hic bir mail gelmdi basvurunuz onaylandi disinda

 30. ali bey bnde suan ayni problemi yasiyrum egitimi kacirma ihtimalim olabilr lutfen biri yardim etsin

  1. Hata bildirimi yapin size gelwn kodu kullanin mailinize kayit onaylandi ve egitim baslama tarihi size mail olarak gelecek diye mail gelecek ondan sonra sisteme girersiniz ama egitim alamassiniz. Sık sık mailinizi kontrol edin ders baslama tarihi size mail olarak geldiginde egitim almaya baslayanilirsiniz.

   1. Teşekkürler Mesut Bey; bir de bazı arkadaşların maillerinde Gereksiz E-posta ya da spam’ına da düşebiliyor. bunları da kontrol etmek de fayda var.

 31. VİZE YENİLEME EĞİTİMİDE BU PROGRAMA DAHİL Mİ

  1. Gülnur hanım bildiğim kadarıyla vize yenileme eğitimi bu programa dahil değil; vize yenileme ne zaman açılacak bakanlıkta net değil zaten; mağdur olmamak için siz yine de irtibat kurun çünkü vize yenileme için başvurduğunuz programa dahil edilmeme ihtimaliniz de var yani başvuru yapacağınız değilde bir sonraki vize yenilemeye dahil edilme durumu olabilir. Mağdur olmamanız için yakından takip edin vize yenileme başvurularını

   1. teşekkürler

   2. Bakanlıkla görüştüm 1-2 hafta içinde netleşeceğini söylediler.İlgilenenler için iletişim no: 0 312 410 18 65

    1. Teşekkürler Gülnur Hanım.

 32. Merhaba, ben fizik bölümü mezunuyum ve çevre görevlisi belgesini alabilecekler listesinde varım. İlan edilen haberde uzaktan eğitime sadece çevre mühendislerinin başvuru yapabilecekleri yazıyor. Halan bu belgeyi alabilecek meslek grubu içerisinde görünüyoruz ancak nasıl bir eğitim alabileceğim konusunda her hangi bir bilgi bulamadım bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz acaba?

 33. Merhaba hurşit bey,
  Ben 3 kasım 2016 da online çevre görevlisi sertifikamı aldım. Bakanlığın sistemine kaydettirmedim hala,yorumlardan okuduğum kadarıyla 1 yıla kadar sertifika geçerliliği var size sorum şu olacak;ben henüz işe başlamadım sertifikayı bir işe kabul edildiğimde kaydettirsem o tarih itibariyle mi 5 yıl geçerliliği olcak yoksa 3 kasım 2016 da egitim sertifikam cıktgı tarih baz alınıp 3 kasım 2021 demi belgemin süresi sona erecek ( biraz karısık anlattım umarım söylemek istedigimi anlamıssınızdır bilginiz varsa sevinirim)

 34. Merhaba,

  Eğitim tekrar ne zaman açılır bir bilginiz var mı? Bir de fen fakultesi ve mühendislik fakultesi yazıyordu halen aynı şekilde mi sistem

 35. Şu an başvuru var mi ayrıca fen edebiyat mezunları başvurabilir mi

 36. arkadaşlar bakanlık tarafından herhangi bir tarih verilmemektedir. fakat nisan ayından önce açılmayacağını düşünüyorum.

 37. 2017 için çevre görevlisi belgesi eğitimi ne zaman bilginiz var mı acaba

 38. Merhabalar en son 2017 ocak-şubat ayı gibi tekrar edilir demissiniz ama mart ayına geldik acaba ben mi kaçırdım duyuruları bi bilginiz var mı hangi ayda yapılacağına dair ?

 39. Ben ilgili şubelerle görüştüm ve en yakın zamanda duyuru yapacaklarını söylediler. 2017 de çevre görevlisi belgesi için uzaktan eğitim almak isteyenler bakanlığın sitesini takip etsin.

 40. Merhabalar ben kasım ayında yapılan eğitimi tamamladım ama polisliği kazanınca öylece bıraktım sertifikayı almadım şimdi sertifikayı almak istiyorum ama sistemde sertifika yok ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz ?

 41. Arkadaşlar şuan sistem üzerinden atık beyanları yapıldığı için eğitim yapılmamaktadır. Nisan itibariyle eğitim açılacaktır.

 42. 31 mart 12 nisan arası basvurular başlamıştır. hayırlı olsun

 43. iyi akşamlar ben uzaktan egitim cevre görevli belgesi için internetden başvuru yaptım ama dekontumu gönderirken yazıları tam net görünmüyormuş fotoğrafta ama onaylamış oldum geri acaba o fotoğrafı degiştire bilme gibi bir şansım var mı acaba veya sorun yaratır mı reddedilir mi ?

 44. Eğitimi tamamladim. Yapmam gereken nedir.

 45. Merhaba, tekrar Çevre Görevlisi uzaktan eğitimi en yakın zamanda ne zaman açılır?
  Bilgisi olan arkadaslar yardımcı olursanız cok sevinirim.

  1. Çevre Mühendisleri İçin Çevre Görevlisi Uzaktan Eğitimi Başvurusu açıldı arkadaşlar. Eğitime ilk defa belge başvurusu yapacak olanlar katılabiliyor. 7 gün içerisinde eğitimin tamamlanacağı ve uzatma yapılmayacağı belirtilmektedir. İlgili Link: http://www.csb.gov.tr/turkce/index.php?Sayfa=haberdetay&Id=189425
   Duyuru Tarihi ise; 14.07.2017

 46. Çevre Mühendisleri İçin Çevre Görevlisi Uzaktan Eğitimi Başvurusu açıldı arkadaşlar. Eğitime ilk defa belge başvurusu yapacak olanlar katılabiliyor. 7 gün içerisinde eğitimin tamamlanacağı ve uzatma yapılmayacağı belirtilmektedir. İlgili Link: http://www.csb.gov.tr/turkce/index.php?Sayfa=haberdetay&Id=189425
  Duyuru Tarihi ise; 14.07.2017

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir