Cumhuriyet kadar uzun bir geçmişi olan, 1938 yılında faaliyete geçen Halk Bankası, yurt çapında faaliyete geçtiği şube, büro ve merkezleri ile yerel ve küresel mecralarda hizmet vermektedir. Banka, vizyonu ve misyon bakası olarak milli ekonominin temelini oluştururken; üretim yatırım ve istihdam artışında oldukça etkilidir. Esnaf sanatkâr ve Kobilerin ekonomik konjonktürde büyümelerine olanak sağlayan Halk bankası, düşük faiz oranları, minimum ve maksimum vade farkları ile işletme ve kullanıcılarının yüzlerini güldürmeye devam etmektedir. Çağdaş bankacılık alanında büyüyerek kâr marjını katlayarak artıran banka, uygun faizli kredi oranları ile kullanıcılarına; konut, esnaf, kredi kartı, ihtiyaç, eğitim ve yatırım gibi alanlarda kredi imkânı sağlamaktadır. Banka kredileri, promosyon ve kampanyalar dahilinde avantajlı olarak toplumun hizmetine sunulmaktadır. Ülke kalkınmasına devasa bir kâr payı kazandıran Halk Bankası, avantajlı kredi destekleri ile son 10 yılda büyüyen, dünyanın en büyük 159. bankası olmayı bilmiştir. Halk Bankası İktisadi kaynakların, makroekonomilerinin ve tam rekabet piyasalarının en önemli temsilcilerindendir. Banka; kampanyalı kredi seçenekleri ile toplumun her tabakasına ulaşarak, finans piyasalarının nakit ve yatırım ihtiyacını karşılamaktadır. 

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi 

Bireysel nakit ihtiyacının ivedilikle karşılanması için her bütçeye uygun şekilde sunulan İhtiyaç kredisi, %1,80 faiz oranı ile kullanıcılarına nakit fon akışı sağlamaktadır. 36 ay vadeli kredi seçeneğine sahip olan düşük faizli ihtiyaç kredisi geri ödeme avantajı ile her cebe hitap eden ödeme kolaylıklarına sahiptir. Kredi ödemeleri kullanıcıların zorlanmadan ödeyebilecekleri farklı alternatifleri ile taksit seçeneği sunmaktadır. Kredi ödeme eşiği; aylık eşit taksitli, artan, azalan taksitli, 3 ayda bir taksitli ve serbest ödemeli olacak şekilde sizin bütçenize ve ödeme tercihinize göre planlanmıştır. Online olarak banka kredi destek panelini inceleyerek, ihtiyaç kredisi destek oranlarını kendiniz analiz edebilirsiniz. Kredi tutarı, kredi vadesi, aylık faiz oranı, taksi tutarı ve yıllık maliyet oranı hesaplamalarını banka şubesi uzman kredi destek elemanlarına sorarak, kafanızdaki her türlü soru ve bilgiye kısa sürede ulaşabilirsiniz. İhtiyaç kredisi promosyon avantajlarından ve indirimli kampanya seçeneklerinden faydalanmak istiyorsanız; hemen en yakın Halk Bank şubesine giderek, İhtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. 

Halk Bankası Konut Kredisi

Toplumun her kesimine hitap eden ve nakit akışı ile avantajlı kredi seçeneği sunan Halk bankası, bütçenize uygun hesaplı evim konut kredi desteği sağlamaktadır. En uygun ödeme kolaylıkları ile banka; düşük faizli konut kredisi sayesinde aylık, eşit taksitlerle ya da kendi belirlediğiniz tutarlarla ödeme yapabilme fırsatı sunmaktadır. Banka, enflasyona karşı aldığı tedbirlerle, risk döneminde verdiği; en düşük faiz oranlı kredileri ile kullanıcılarının yanında olmayı bilmiştir. Halk Bankası ayrıca; enflasyona karşı aldığı önlemlerle enflasyon indeksi konut kredi desteği sunmaktadır. Konut finansmanı, peşinat teminatı, TOKİ işlemleri, anlaşmalı konu projeleri ile yasal olarak hizmet veren banka, kısa sürede ev sahibi olmak isteyen dar ve orta ölçekli vatandaşlara umut ışığı olmuştur. Hesaplı evim kredisi ile yaygınlık kazanan konut kredisi; 100.000 TL kredi tutarı, 120 aya kadar kredi vadesi, aylık %1,52 faiz oranı, 500 TL tahsisi ücreti ile hizmet vermektedir. Taksit tutarı, diğer masraflar ve yıllık maliyet oranları gibi kafanıza takılan her türlü soruyu bankanın erişim destek paneline yöneltebilirsiniz. Şubeyi ziyaret ederek ya da online hizmet veren banka kredi teknik destek hizmetlerini arayarak, konut kredisi başvuru hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

Halk Bankası Taşıt Kredisi

Hayalindeki arabaya kısa sürede kavuşmak isteyen kişiler, Halk Bankası bünyesinde yer alan avantajlı taşıt kredi imkânlarından faydalanmaktadır. Araç sahibi olmak isteyenler, bankadan kısa sürede nakit ihtiyacını karşılayarak, ödeme seçenekleri dâhilinde kredi ödeme koşullarını kabul etmektedir. Banka dilerseniz, taksitli ya da azalan taksitli ödeme programları dâhilinde bir ödeme planı düzenlemektedir. Geliriniz ölçeğinde, size hiçbir zorluk çıkarmayan Halk Bankası, en uygun seçenekli taşıt kredi desteği ile 2 ay erteleyebileceğiniz ödeme ayrıcalığı sunmaktadır. 0 km ve 2. el araçları için aylık faiz oranları değişmektedir. Banka, 0km.araçlarda aylık %1,80, 2. El araçlarda %1,82 olan bir faiz oranı uygulamaktadır. 48 ay vadeli olan taşıt kredisi, 50.000 TL kredi tutarı ile taşıt sahibi olmak isteyen müşterilerinin yüzlerini güldürmeye devam etmektedir. Tahsis ücreti, yıllık maliyet oranı ve taksit tutarı hakkında banka taşıt kredi destek biriminden bilgi alabilir, promosyonlar dâhilinde, bankanın sunduğu düşük faizli taşıt kredisi avantajlı indirimlerinden faydalanabilirsiniz. En yakın Halk Bankası şube birimlerine bizzat müracaat edebilirsiniz. Online hizmet veren banka kredi destek panelinden bilgi alarak taşıt kredisi kampanya seçeneklerinden ivedilikle haberdar olabilirsiniz. 

Halk Bankası Esnaf Kredisi 

‘’Esnaf ve Sanatkârlara dijital kolaylık’’ sloganı ile hareket eden Halk Bankası; kullanıcılarına online olarak esnaf kredi bilgilerini uzaktan izleyebilecekleri uzmanlık alanı bir hizmet sunmaktadır. Dijital olarak kullanıcılar; vadesi gelen kredi taksitlerini kolayca ödeyerek, hızlı bir şekilde bankadan esnaf kredi desteği alabilmektedir. Dijital kolaylık sunan esnaf kredisi kampanya desteği, girişimci kullanıcıların kısa sürede kendi sermayesi ile iş kurması için programlanmıştır. Esnaf ve sanatkârlara destek böyle olur dedirten banka; vade avantajlarının yanı sıra verdiği sıfır faizli esnaf kredisi ile esnafların işletme sermayesi için aradıkları nakit ihtiyacını karşılamaktadır. 225.000 TL ‘ye kadar alınan krediler, işletme sermayesi bünyesindedir. İşyeri ve taşıt almak istiyorsanız, banka size 500.000 TL ‘ye kadar bir nakit fonu ve yatırım kredisi vermektedir. Halk Bankası, esnaf kredi desteği sunarken, ESKKK kefaleti, ESKKK kefaleti olmaksızın, sıfır faizli esnaf kredisi, düşük faizli esnaf kredisi ve esnaf yatırım kredi imkânı sağlamaktadır. Esnaf kredisini; Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin yanı sıra Halk bankası bünyesinde doğrudan kullanabilirsiniz.

Halk Bankası Kredi Kartları

Yerel ve uluslararası mecralarda Banka ve kredi kartı olarak kullanabileceğiniz Halk Bankası kartları; kullanıcılarına çekim kolaylığı sunarak güvenli alışverişin de kapılarını açmaktadır. Paraf, Paraf, Platinium,Parafly, Parafly Platinium, Parafree ve Halkcard kredi kartları ödeme sırasında tek şifre seçeneği ile hizmet vermektedir. Kartların hepsinde Visa/Mastercard/Amex/ ; ve Troy logosu bulunan her türlü üye işlem kaydı için alışveriş yapma seçeneği bulunmaktadır. Temassız özelliği ile yurt içi yurt dışı kullanım avantajı sağlayan Halk Bankası kredi kartları, işlem güvenliği sunan, yasal çerçevede hizmet veren profesyonel finans aygıtlarındandır. Paraf cardın yanı sıra kredi kartları ile dilediğiniz zaman banka, alışveriş işlem kaydınızı tamamlayabilir, taksitli alışveriş ve kampanya seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Halk Bankası kredi kartı başvurusu yaparken; dilerseniz TCK No boşluk ve gelir bilgilerinizi yazıp 3452’ye göndererek kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Kredi kartı başvuru sürecinde; dijital medya desteği sunan bankayı 0850 222 0 400 numaradan arayarak; Halkbank Dialog iletişim teknik destek biriminden yardım alabilirsiniz. Halkbank İnternet paneli başvurular menüsünden ya da Şubeyi bizzat ziyaret ederek, kredi kartı başvurusu işlemlerinizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.