Düz bir karına sahip olmak için neler yemeniz gerektiğini biliyor musunuz? Bu zamana kadar yediğiniz zararlı yiyeceklerden vedalaşarak kaliteli sağlıklı yiyeceklerle tanışma vakti geldi.

Kış aylarında insanların fiziksel aktiviteleri oldukça azalıyor ve üstüne de zararlı yiyecekler eklendiğinde vücudumuz yağ depolamaya başlıyor. Malum durum böyle olunca da insanlar kilolarından kurtulmanın yollarını arıyorlar.

Eğer vücudunuzda belirgin değişiklikler istiyor ve iyi bir vucuda sahip olmak istiyorsanız sizin için tüketmenizde fayda olan beş (5) önemli yiyeceği sıralıyorum.

Yumurta

Sporcular tarafından özellikle tercih edilen yumurta en kaliteli protein kaynaklarından birisidir. Uzun süre tok tutmasıylada bilinen yumurta yağlarından kurtulmak isteyenler için önemli besin kaynağıdır. Yağ yakımını hızlandırarak metobalizmayı harekete geçirmektedir. Haşlanmış bir şekilde tüketmeniz uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Kuruyemiş

Kuruyemiş türlerinin hepsinin faydası vücuda mutlaka var. Uzun süre tok tutması vucuttaki hastalıklarla obezite, kalp, tansiyom kas kaybı gibi mücadele etmektedir. Ama bizim meselemiz karın bölgesindeki yağları eritmek olduğu için günde bir avuç kavrulmamış çiğ badem tüketmek yeterli olacaktır.

Yoğurt

Hem çocukların gelişiminde önemli bir yeri hem de protein ve kalsiyum açısından oldukça zengin olan yoğurt uzun sürede tok tutmaktadır. Düzenli tükettiğinizde ise sindirim problemi olan kişilerde süper etki göstermektedir. Uzun süre tok tutarak vücuda fazla kalori almayı engellemektedir. Araştırmalar sonucu günde bir kase yoğurt yiyen bireyin bel bölgesinde inceleme olduğuna dair bulgulara rastlanmıştır.

Avokado 

Avokadoyu sabah kahvaltıda yerseniz karın bölgenizdeki yağlarla gün içerisinde savaşacak ve yağ yakımını destekleyecektir. Zeytinyağıyla eşdeğer asit içeren avokado sağlıklı bir yağ deposudur.

Yulaf

Yulaf mucizevi bir besindir. Kişiyi saatlerce tok tutabilir. Düşük kalorili olması içerisindeki zengin besinler sayesinde sporcular tarafından tüketilmektedir. Fit bir vucuda ve karın bölegisndeki değişimler için olmazsa olmazdır. Çoğu kişi tarafından tadının tatsız olması yüzünden yenilmek iistenmesede içerisine bal gibi doğal tatlandırıcılar da eklenebilir. Sabah kahvaltısında alacağınız bir (1) kase yulaf gün içerisindeki açlık krizlerinin önüne geçecektir.

Yazdığım besinler sporcular tarafında sıklıkla kullanılmaktadır. Zararlı yiyeceklerden uzak durarak sebze meyve ve saydığım besinler tüketildiğinde mevcut kilonuzu koruyarak vucudunuzdaki fazla yağlardan kurtulmuş olacaksınız.

Sporla uğraşan kişiler bu besinleri kullanmakta ve ayrıca ek takviyeler almaktadır. Sizd e fitness gibi ağır sporlarla uğraşmayı düşünüyorsanız vücudunuzun ihtiyacına göre beslenebilirsiniz. Sağlıcakla kalın…

Emre KÖME