Yazar ol!

Siz de Bizim Köşe yazarı olabilirsiniz!

Bizim Köşe, yazar kadrosunu sürekli güncelleyen ve genişleten dinamik bir sosyal platform. Kalemine güvenen herkesi Bizim Köşe’de yazarlığa davet ediyoruz!

Tabii, Bizim Köşe’de yazar olmak için yerine getirmeniz gereken belli şartlar var.

Yazarlık Şartları

 1. Bizim Köşe’de yayımlanmasını istediğiniz yazının, içerik konseptine uygun olması gerekmektedir. Konsepte uymayan yazılar İlham Köşesi adlı bölümde yayımlanır. (Not: Konsept örneğini aşağıda bulabilirsiniz.)
 2. Gönderdiğiniz yazı daha önce başka hiçbir sanal platformda yayımlanmamış olmalıdır.
 3. Yazınızın özgünlük (benzersizlik) oranı en az %80 olmalıdır. Özgünlük testi http://smallseotools.com/plagiarism-checker/ adresinden yapılmaktadır. Yazınıza aldığınız alıntı cümleler, kendi cümlelerinize oranla %20’yi geçmemelidir.
 4. Her yazının en az 300 kelime olması gereklidir. En fazla kelime limiti yoktur.

Yukarıda sayılan şartları yerine getiren yazar adaylarının yazıları konsepte uygun ise ana bölümde, değilse İlham Köşesi bölümünde yayımlanır ve sosyal medyada paylaşılır.

Konsept konusu örneği

Piyasa, herkesin dilinde rastlanabilecek, cümleleri içinde kullanabileceği, topluma mal olmuş bir kelime ancak; tam anlamıyla  ne olduğu çok da bilinmeyen bir kelime. Bizim Köşe yazarı, bunun gibi “çok bilinen bir bilinmeyeni” yazısında açıklamaya ve anlatmaya çalışır.

Konsept uyumlu yazı örnekleri

Şanzıman Nedir?

Cari Açık Nedir?

Radyasyon

Özyönetim

Çevre Görevlisi Kimdir?

Not: Yazar kişi yazısını, belirlediği günlerden en az bir gün önce göndermesi gereklidir.

Bizim Köşe yazarı olmak için aşağıdaki yazar adayı formunu doldurup gönderebilirsiniz. Örnek yazınızı eklemeyi unutmayın! 🙂

Yazar Adayı Formu

  Adınız (gerekli)

  Epostanız (gerekli)

  Konu

  İletiniz

  Yazı Dosyanız