Sevgili okurlar bugün yine sizi aydınlatıcı bir yazı ile karşınızdayız. Duyumlara göre WhatAspp’a son güncelleme ile yeni bir özellik geliyor. Bu özellik ile artık gönderdiğimiz mesajları geri alabileceğiz. Yeni özellik nerdeyse tüm whatsapp kullanıcılarını heyecenlandırmış durumda. Güncellemenin ne zaman çıkacağı henüz kesin olarak belli değil. Ancak WhatsApp’ın kendi sitesinde yeni özelliği duyurması güncellemenin yakın zamanda geleceğini ispatlar nitelikte. Lafı fazla uzatmadan mesajı geri alma özelliğinin nasıl kullanılacağı hakkında bilgilerimizi aktarıp, birkaç önemli detayı da belirtmiş olalım.

Mesajları Nasıl Geri Alacağız

Mesajları geri alma özelliği İOS/WİNDOWS ve ANDROİD’de farklı yollar izlenerek kullanılacak. Bu yüzden farklı işletim sistemine sahip telefonlar için kullanımları ayrı ayrı anlatalım.

İOS/WİNDOWS İÇİN

İOS/WİNDOWS işletim sistemine sahip telefon kullananlar geri almak almak istedikleri mesajın üstüne basılı tuttuktan sonra çıkan seçeneklerden GERİ AL‘ı tıklayarak mesajını geri alabilir.

ANDROİD İÇİN

ANDROİD işletim sistemine sahip telefon kullananlar ise mesajlarını geri almak için mesajın üstüne basılı tuttuktan sonra MENÜ tuşuna tıkladıktan sonra çıkan GERİ AL seçeneğini tıklayarak mesajını geri alabilir. İşlem bu kadar basit.

MESAJLARI GERİ ALMA KONUSUNDA BİLİNMESİ GEREKEN DETAYLAR

  • Mesajları geri alma özelliğini kullanabilmemiz için WhatsApp’ın en son sürümünün telefonunuzda yüklü olması gerekiyor.
  • Eğer sizde ya da mesajı geri almak istediğiniz kişinin telefonunda WhatsApp’ın en son sürümü yüklü değilse mesajınızı maalesef geri alamayacaksınız.
  • Gönderdiğiniz mesajları mesajı göndermenizden itibaren sadece 5 dakika içinde geri alabileceksiniz.
  • Gönderdiğiniz mesajı siz geri almadan önce karşı taraf görebilecek. Yani attığınız mesajı geri almak için elinizi çabuk tutup mesajı attığınız kişi görmeden geri almanız lazım.

Tüm okuyucularımıza iyi günler hatasız mesajlar diliyorum 🙂