🌱 Rüyada çok fazla farenin görülmesi, rızkın kazancın bolluğuna işaret eder. Zira fareler yiyeceklerin çok olduğu yerde oynaşırlar. Kendi evinde bir sürü farenin oynaştığını gören rüya sahibinin, rızkı bol, kazancı geniş olur. O senenin de bolluk ve ucuzlukla rahat geçeceği söylenir.

🌱 Ebu Said’e göre, rüyada görülen dişi fare; ahlaksız, yalancı ve günahkar bir hizmetçi kadınla yorumlanır.

🌱 Rüyada erkek fare görmek, hilesinden korkulan bir hırsızın eve girmesine ya da evde hırsız bulunduğuna işaret ettiği şeklinde yorumlanmıştır.

🌱 Rüyada büyük bir fare görmek demek; çok mala nail olmak demektir.

🌱 İmam Eş’as’a göre; rüyada kuyruğu kesilmiş ya da kopmuş, kuyruksuz bir fare görmek, ahlaksız nesepsiz edepsiz bir kadınla tabir edilir.

🌱 İmam Nablusi fare rüyası hakkında der ki; rüyada fare görmek, huysuz, ahlaksız, sürekli kavga çıkaran, bozguncu bir kadına ya da bağıran, feryadı figan eden, lanetlik bir kadına ya da hırsıza işaret eder. Çünkü fare, yediklerini hep çalarak yer.

🌱 Rüyada fare deliği görmek, hak yoldan sapmaya, batıl yollara girmeye, doğru yoldan çıkıp batıl bir yolun yolcusu olmaya, sapkın adamların eserlerine uymaya işaret eder.

🌱 Rüyada fare deliği ağızla da yorumlanır. Fare deliğinden bir fare çıktığını gören kişinin ağzından kötü bir söz çıkmasına ve bu söz yüzünden sevdiklerinin incinmesine, bu sebeple aile efradı arasında büyük bir huzursuzluk ortamı oluşacağına tabir edilir.

🌱 Rüyasında fareyi öldürdüğünü görenin rüyası; bir hata işleyeceğine yorumlanır.

🌱 Bazı yorumculara göre fare görmenin manası, dıştan düzgün iffetli görünen, içten fesat ve ahlaksız bir kadındır.

🌱 Rüyada fare tarafından ısırılmak, düşmanlardan zarar görmeye tabir edilir.

🌱 Rüyasında fare yavrusu görenin rüyası, sevmediği bir kadınla karşılaşacağına işaret eder.