Takipçi hilesi, artık bugün birçoğumuzun kullandığı yöntemlerden birisi. Bazı araçların kullanımıyla otomatik takipçi kazanabiliyoruz. Özellikle Instagram veTiktok takipçi hilesi oldukça popüler. Peki, gerçekte bu mümkün ve güvenli mi?

Bu makalemizde “takipçi hileleri” hakkında önemli birkaç konuyu ele alacağız. Bunların en başında güvenlik ve verimlilikten bahsedeceğiz. İnstagram takipçi hilesi güvenli mi, Tiktok takipçi artırılabilir mi, gibi sorulara da cevap vermeye çalışacağız.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. En çok İnstagram ve Tiktok sosyal medya ağları için takipçi hilesine başvuruluyor. Eee… yani, şunu diyebilir miyiz? Instagram ve Tiktok’ta 10.000’leri aşkın takipçisi olanlar gerçek değil mi? Hem evet, hem hayır şeklinde cevap verebilirim. Ünlü bir sanatçı, popstar veya film yıldızı değilse yakın zamanda açılmış bir hesabı 10.K üzeri kişinin takip etmesi sizce de ne kadar gerçekçi olabilir? Erzurum Gürcükapı semtindeki bir ara sokakta faaliyet gösteren ve tabelası bile olmayan bir peynircinin Instagram hesabını 12.000 küsur kişinin takip etmesi, sizce ne kadar gerçekçi olabilir? Artık kararı ve bu sorunun cevabını size bırakıyorum.

Şimdi gelelim takipçi hilelerine ve evvela güvenliğe.

Takipçi Hilesi Nasıl İşliyor?

Takipçi hilesi kullanmak için hizmet veren birçok uygulama ve platform var. Biz, bu uygulama veya platformlar aracılığıyla hile yapabiliyoruz. Genelde kullanıcı adımızı talep ediyor sistem. Sonra otomatik bir sürü kişi bizi takip ediyor. Çoğu gerçek kullanıcı değil, bot veya gerçek olsa bile aktif değiller. Ancak takipçi sayımızın artmasında etkili rol oynuyorlar. Hileler kısıtlı. En fazla 1000 takipçi atabiliyorsunuz. Bazı platformlar bu sayıyı daha da aşağıda tutabilir. Üzerinde takipçi vaat eden hilekarlara itimat etmeyin. 🙂 Pek inandırıcı değil, ücretsiz bu kadar takipçi göndermeleri. İşlem basit ama önemli detaylar ve dikkat etmemiz gereken konular var.

Güvenlik

Hile kullanmadan önce mutlaka aşağıda belirttiğim güvenlik unsurlarına bakmalısınız.

Şifre Talebi

Hiçbir güvenli uygulama veya site sizden takipçi için şifre istemez. Şifre isteyenlerden uzak durun.

Onay Kodu

Bazı uygulamalar size email gönderip, onay kodu girmenizi isteyebilir. Aynı şekilde telefonunuza SMS atıp, onay kodu talep edebilir. Kesinlikle bu onay kodlarını GİRMEMELİSİNİZ. Çünkü takipçi hilesi için sizden şifre istenmediği gibi onay kodu da istenemez.

SSL ve 3D Ödeme

Artık bugün SSL sertifikası olmayan web site neredeyse kalmadı. Bu yüzden girdiğiniz sitenin https:// uzantılı olduğundan emin olmanızı tavsiye ediyorum. Bunun için Google Chrome kullanabilirsiniz. O, genelde güvenli olmayan yanı https:// uzantısız siteleri hemen açmıyor. Uyarı veriyor. Bir şekilde site veya uygulama farklı ürünlerin satışını yapıyor olabilir. Bu satışlarda 3D güvenli ödeme kullanıyor mu, onu anlamalıyız. Bu konuda emin olmalıyız.

Ücretsiz Takipçi Hilesi

Hileler genelde ücretsiz sunuluyor. Kimse satışını yapmıyor. Ancak burada uygulanan bir hile var. Bu hileden bahsetmek istiyorum. Sizin güvenliğinizden emin olmak için birçok uygulama ve platformu test ettim. Bunların %90’ın1. dan fazlasında gördüğüm hileli işlemler şunlardı;

  1. Uzun bir süre panelin açılması: Sitede kalış süresini artırmak veya mevcut verilerin, yazılımın yüklenmesi için kullanılabilir. Hiç bir sakıncası yok. Fakat 2 dk’dan fazla bekleme süresi kabul edilebilir değildir. 120 saniyeden fazla beklemenizi isteyen siteleri terk edin. Çünkü onları sizin için bekledim ama sonuç hüsran. Forma açılsa bile takipçi göndermiyorlar.
  2. Gönder butonunu aktif etmek için yorum yapma şartı: Etkileşimi artırmak için böyle bir yönteme başvuruyor olabilirler. Hiç bir sakıncası yok. Ancak hizmetten sonra yorum yapılsa daha mantıklı. Henüz fayda sağlıyor mu, hile çalışıyor mu bilmiyoruz. Bu durumda ne yorum yapacağız ki?
  3. Yorumlar: Diğer bir konu ise yorumlar. Neredeyse yorumların %100’ü 5 yıldız ve hepsi olumlu. Sizce tuhaf değil mi? Hiç mi memnun olmayan yok? Genelde beğenmediğimiz, şikayetçi olduğumuz durumlarda yorum yaparız. Neden bu sitelerde hiç olumsuz yorum yok? Çünkü kısıtlama var. 3.79 aşağısında puan verirseniz yorumunuz yayınlanmaz. Denedim. Birçok kez olumsuz yorum yaptım ve düşük puan verdim. Ancak durum değişmedi. Yorumum hala düşmedi.
  4. Çalışıyor gibi yapan bekletmeli sistemler: Bazıları kullanıcı adınızı aldıktan sonra “yükleniyor… lütfen bekleyiniz” gibi bildirim yapıyor. Adeta saatlerce bekleseniz de o süre bir türlü bitmiyor. Asıl ilginç olanı birkaç saat geçmesine rağmen hala takipçi sayınız sıfır. Yani sistem çalışmıyor.

Bu ve bunlar gibi birkaç hileli işlemler daha var. Bu yüzden bu tarz hile kullandıran sitelerden uzak durun. Ancak kısa bir bekleme süresi, sade bir sayfada sadece kullanıcı adı isteyen ve sizi yoruma zorlamayan (Yoruma teşvik olabilir) sitelerde hile kullanabilirsiniz. 10 ila 50 arası takipçi atılabilir. Üzerinde takipçi atılacağını belirtenlere pek inanmayın.

Hangi Platformu Tavsiye Ediyorum?

Hangi platformda hileler güvenli ve gerçekten çalışıyor diye merak ediyor musunuz? Birçok test yaptım. Onlarca uygulama ve siteyi inceledim. Her birini defalarca hatta inceledim. Birkaçı çalışıyor. %100 işler vaziyette. Aslında bunların diğerlerinden farkı ise şu, otomatik sistem entegreli değil. Biz otomatik takipçi kasmıyoruz. Biz, kullanıcı adımızı paylaşıyoruz. Site yönetimi ücret karşılığı takipçi satın alma hizmeti verdiği paketlerden bize ücretsiz sunuyor. Yani gayet güvenli diyebilirim. Hangi siteler uygun diye merak ediyorsanız yorumlara bekliyorum. Teste etikçe, memnun kaldığım siteleri yorumlarda paylaşacağım. 

Mevlüt Baki TAPAN