Takipçi Satın Al da neyin nesi? Takipçi satın alınabiliyor mu?

Bugün artık hepimizin kabullendiği bir gerçek var. O da, Sosyal Medyanın gücü ve etkisi. Dolayısıyla İnternet kullanıcılarının neredeyse hepsi sosyal medyayı çeşitli yollardan kullanıyor. Özellikle de bu alana ticari faaliyet gösteren kişi ve kurumlar ayrı bir önem veriyor. Çünkü ciddi müşteri potansiyeli ve satış olanağı tanıyor. 

Sosyal medya mı? e-Ticaret sitesi açar, ürün satarım daha iyi. 

Evet, doğru. Ticari faaliyet gösteren bir işletme veya birey olarak mutlaka bir web siteniz ve ürün satışı yapıyorsanız e-ticaret siteniz olmalı. Fakat bu sitelerin öyle açılıp, üç beş ürün eklenerek istenilen verimi sağlaması artık bu dönemde, 2022 yılı sonrası ne yazık ki pek mümkün değil. Bir takım SEO, Backlink ve reklam çalışmaları yapılması gerekiyor. Sosyal medya ağlarında aktif bir çalışma önem taşıyor. 

Biz bu makalemizde sosyal medya ağlarında takipçinin önemine değineceğiz. Özellikle İnstagram takipçi satın alma konusunda çok popülerlik oluşmuş. Bunun sebeplerini inceleyeceğiz. 

Sosyal medya hesaplarımızın aktif ve doğru yönetilmesi gerektiği aşikar. Bu makalede tekrar bu hususa değinmeye gerek yok, diye düşünüyorum. 

Bir hesabın veya sayfanın takipçi sayısı ve kalitesi potansiyel müşterilerin kazanılmasında çok büyük role sahip. Peki nasıl? Gelin beraber bir örnekle konuyu anlayalım. 

Örneklendirme

Instagram gibi dünyanın en popüler ve en çok kullanılan sosyal medya ağını ele alalım. Burada “BizimKöşe” diye bir hesabımız olsun. Web sitemizde hazırlanan kaliteli ve eşsiz makalelerimizin tanıtımını burada bizi takip eden kitlemizle paylaşıyoruz. Fakat takipçi sayısının 3 – 5 kişiden ibaret olduğunu düşünelim. Bu durumda kaybımız ne olur?

  1. Gönderilerimiz çok az kişiye ulaşır, belki de ulaşmaz bile. 
  2. Gönderilerimize olması gerektiği kadar beğeni ve yorum gelmez. Bu da etkileşimi düşürür. 
  3. Olması gerektiği gibi etkileşim alamaz isen web sitemize ve makalelerimize de Instagram üzerinden fayda ve katkı sağlayamayız. 
  4. Farklı kullanıcıların bizi takip etmesi çok zorlaşır, şansa kalır. Nasıl mı? Bugün birçoğumuz bir sayfa veya hesabı takip etmeden önce takipçi sayısına bakıyoruz. 3 – 5 kişinin takip ettiği bir hesabı biz de pek takip etmiyoruz. 

İşte bu yüzden takipçi sayısının yüksek olması gerekiyor. Bir de yüksek takipçi sayısına ulaştığımızı varsayalım. Bu durumda kazancımız ne olur? 

  1. Gönderilerimiz kuşkusuz çok daha fazla kişiye ulaşır. 
  2. Fazla kişinin görüntülediği gönderilere daha fazla beğeni ve yorum gelecektir. 
  3. Etkileşim oranı artar. Web sitemiz ve makalelerimiz için Instagram’dan istediğimiz verimliliği alabiliriz. 
  4. Takipçi sayısı yüksek olduğu için çoğu kişi bizi takip etmek isteyecektir. 
  5. Gönderilerimiz ilgisini çeken kişiler tarafından tekrar paylaşılacak ve daha fazla etkileşim elde edilebilecektir. 

Kısacası Instagram takipçi sayısı hepimiz için önem arz ediyor. 

Takipçi Kazanma ve Artırma

Bugün birkaç yöntemle kısa sürede sosyal medya hesap ve sayfalarımızın takipçi sayısını artırabiliriz. Bunlardan en sık kullanılanı kuşkusuz takipçi hilesi ve takipçi satın alma. Reklam vb. yöntemler de var. Ancak biz takipçi satın alma üzerine kısaca değineceğiz. Bir başka makalemizde de takipçi hilelerinden bahsetmeyi amaçlıyorum. 

Takipçi Satın Al

Bugün özellikle Instagram, Facebook ve Tiktok gibi sosyal medya ağlarında takipçi arttırmak çok popüler. Bunun için kullanılan uygulama ve platformlar var. Bu platformları kullanarak takipçi arttırabiliriz. Hesabımızın adını veya URL (link) bağlantısını yalnızca paylaşmamız ve ihtiyaç duyduğumuz miktarı belirtmemiz yeterli. Akabinde hizmet başlıyor. Kısa sürede takipçiler gelmeye, bizi takip etmeye başlıyorlar. Tavsiye isterseniz hangi platform ve güvenli diye, size öncelikle güven vermeyen hiç bir platformdan hizmet almanızı tavsiye etmem. 

Birçok uzman ve bu alanda hizmet alan kişinin Güvenli Medya sitesini kullandığından eminim. Google, Yandex, Bing ve Rastgelelik gibi arama motorlarında “takipçi satın al” diye aratıp, alternatiflerini bulabilirsiniz. 

Güvenlik ve Önemli Notlar

Bu sektörde şöyle bir sıkıntı var. O da aldatan, dolandıran kişilerin de var olması. Yani, ödeme yapıp satın aldığınız paket ne yazık ki gelmiyor. Bu yüzden referansları ve kalitesi olmayan platformlardan uzak durun. 

Hangi platformu tercih etsem diye düşünüyorsanız yorumlarda belirtmeniz yeterli, inceleme sağlayıp tavsiyelerimi belirtebilir. 

En önemli husus ise kuşkusuz bilgi güvenliği. Takipçi satın alma işlemlerinde sizden şifre, onay kodu vb. talep edilmez. Talep eden hiç bir platform ve uygulamayı kesinlikle kullanmamalısınız. 

Mevlüt Baki TAPAN