Eminevim Otomotiv Ankara Sincan

Eminevim otomotiv sistemi hakkında ihtiyaç duyduğunuz bilgiye buradan ulaşabileceksiniz. Değerli okuyucularımız gün geçtikçe sizleri basit ve  anlaşılır makalelerle en doğru bilgiye ulaştırmaya devam ediyoruz. Öncelikle belirtmek isteriz ki firmayla herhangi bir ticari bağlantımız yoktur.

Kendi fikirlerimizi siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. Şahsen kendim bu sistem ile araç sahibi olma yolundayım diyebilirim.

Önceki yazımız olan “Eminevim Giriş” yazısında geniş kapsamlı olarak anlattığımız ev alma konusunu ele almıştık. Bugün bankalara ve faizli kredi sistemine adeta savaş açan Emin Şirketler Grubu‘nun araba alma konusunda kolaylık sağlayan eminevim otomotiv sistemini ele alacağız.

Araç sahibi olmak günümüzde lüksden ziyade zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir. Artan nufüs yoğunluğu, toplu taşımanın verdiği problemler birçok insanı yormuş durumdadır…

Eminevim otomotiv el birliği sistemi denilen bu sistem ile faizsiz ve taksit tutarını kendiniz belirleyerek araç alma hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Emin Oto Nedir?

Nedir bu el birliği sistemi?

Bu sistem ile aylık ödeme miktarınızı kendiniz  belirleyebilirsiniz. Bu belirlediğiniz taksit tutarı ile hem organizasyon ücreti hem de ödeyeceğiniz taksit sayısı otomatik olarak belirlenmektedir.

Sizi yormayan ve nisbeten aldığınız paraya nisbeten düşük bir organizasyon ücreti ile sisteme dahil olabilirsiniz. Bu ücretinse peşin olarak alındığını söylemeden geçmeyelim.

Ben bu sistemle ikinci el araba almayı planlıyorum fakat siz sıfır araba için de bu sisteme dahil olabilirsiniz.

Gelelim araç hakkını kazandığınız ay, ücreti nasıl aldığınıza.

Paranızı katılım bankaları gibi satış sonrasında almıyorsunuz. Noterde, satış öncesinde gerekli olan ücreti, belli evrakları eminevim şubesine götürdüğünüzde alabilirsiniz.

Alacağınız aracın ruhsat fotokopisi başlıca evraklar içerisindedir. Zaten bu süreç içerisinde sizi sisteme dahil eden müşteri temsilciniz ile sürekli olarak iletişim içinde olacağınız için bahsi geçen evraklar size bildirilecek.

Belirlediğiniz ve satışını aldığınız araç eminevim şirketine ipotek olarak gösteriliyor. Aracı aldığınız ay itibari ile sistemden çıkma ihtimaliniz ortadan kalkıyor. Artık sistemden ayrılamazsınız. Bunun sebebi ise size güvenip el birliği sistemi ile diğer kişiler araç almaktadır. Bu sebepten siz çıktığınızda mağduriyet yaşanabiliyor. Diğer insanları mağdur etmeme açısından böyle bir durum söz konusu.

Toplam borcunuz bittiğinde ipotek kaldırılmasında ki haciz masraflarını eminevim otomotiv karşılamaktadır. Bunun yanı sıra taksit ödemelerinizi eminevim internet şubesinden de inceleyebilirsiniz.

Taksit tutarlarınızdan biraz bahsedelim. Taksit tutarları sabittir. Aylık belli olan taksit tutarınızı olduğundan fazla yatırabilirseniz, diğer ay taksit tatarından düşecektir.

Örneğin; aylık 400 TL olan taksit miktarını bu ay 600 TL olarak yatırırsanız, diğer ay ödemeniz 200 TL olarak gelecektir.

Bankalarda böyle bir işlem söz konusu değildir. El birliği sisteminde ay içerisinde sizin yatırdığınız tutar ilgilendirmektedir.

Kabaca sistem bu şekilde işliyor. Verdiğiniz peşinatın tutarı bile taksit sayısı ve ödeme işlemlerini değiştirebiliyor. Biz burada rakamsal olarak konuşamayız. Çünkü firmanın sistemi otomatik olarak size bilgi veriyor. Söyleyeceğimiz tüm rakamlar sizi yanıltacaktır. Sizin elinizde bulunan peşinat ve aylık belirlediğiniz taksit tutarınız ile en yakın “Eminevim Otomotiv” şubesine uğramanız gerekmektedir.

İsa KARABAŞ
Bilgi İşlem Uzmanı