Kendi hediyeni kendin yap diyen birisine ne cevap verirdiniz? Elbette ki zor ve ne tür bir hediye yapacağını sorardınız. Daha da ötesi neden kendi hediyeni kendin yapmalısın, bu soruya ayrı bir yanıt vermeliyiz.

Bugün milyonlarca hediyelik ürün ve eşya var. Gerek var mı kendi hediyeliğimizi kendimizin yapmasına? Bence var. Kişiye özel hediyeler son zamanlarda oldukça popülerleşti. Kişiye özel kolye, cüzdan, çanta, defter, kalem derken bunların ucu bucağı yok. Milyonlarca platform ise kişiye özel hediyeler üretiyor. Fakat birçoğu artık belli bir standart ekseninde dönmeye başladı. Mevcut bir hediyeyi özelleştirmenin de ötesine geçmek istemez misiniz? Sevgilinize, eşiniz veya sevdiğiniz birine hediyeyi yapıp süreciyle birlikte özelleştirin. Siz yapın. Nasılını dert etmeyin.

Hobi malzemeleri bu hususta aklınıza gelecek birçok soruna çözüm sunuyor. Birkaç malzemeyi temin edip, birkaç yöntemle kendimiz istediğimiz hediyeyi yapabiliriz.

Kendi Hediyeni Kendin Yap Akımı

Aslında bu akım yüzlerce yıldır var. İnsanlar örgüler örüp, sevdiklerine hediye ediyorlardı. Bugün de bu devam ediyor. Fakat son zamanlarda unutulmuş, daha fabrikasyon bir sisteme bırakılmıştı. İnsanlar hediyeden de öte hediyenin yapımını da önemsemeye başladı. Bir yerden bize atkı alınıp hediye edilmesi mi yoksa bizim adımıza, zevklerimize özel örülmesi mi daha cazip? Cevabı siz verin.

Ne Tarz Hediyeler Yapabiliriz?

Ucu bucağı yok. İstediğinizi planlayıp, hayal gücünüze göre hediyeler üretebilirsiniz. Çok basit bir örnek vermek istiyorum.

Sünnet olan çocuğumuza veya yakınımızın çocuğuna hediyesini kendimiz hazırlayalım. Ona kendi adının yazılı olduğu bir sünnet çocuğu ve arabası yapıp, boyayalım.

Gerekli Malzemeler

  1. Arabalı Sünnet Çocuğu Sabun ve Kokulu Taş Kalıbı,
  2. Alfabe Kokulu Taş Kalıbı,
  3. Büyük Kalp Saksı Silikon Kalıp,
  4. Cadence Kooky Parmak Boya Seti 6 X 30ml

Silikonu kaplara döküp arabalı sünnet çocuğu sabun kalıbını, alfabe kalıplarını, saksı kalıplarını çıkaralım. Saksı üzerine sünnet çocuğunu koyup, etrafına adını harflerle yazalım. Silikonla merkezi noktaları birleştirelim. Parmak boya ile istediğim renkte boyayalım. İşte hediyemiz hazır. Özel ve sadece kendisine özgü.

Aşağıda tamamen oyuncak malzemeleri ve boyaları kullanarak minik oyuncak arabaları nasıl özelleştirdiklerini paylaşıyorum.

https://youtu.be/Ewn1z9exk4w

Mevlüt Baki TAPAN